ריגוש לפני שבת

לפני שעתיים נחתתי בארץ מניו יורק ותמיד אנשים שואלים אותי למה אני עוזב את משפחתי כל הזמן ונוסע מסביב לעולם? למה אני לא נח יותר?
יש לי תשובה אחת! עד שאדע שהצלת חיים תמשיך בלעדי אז אעשה הכל כולל לראות את ילדי ואפילו נכדי המתוק דרך זום! ויש לי הרבה סיבות להתרגש מחדש מכל סיפור הצלה או עזרה אבל אני רוצה לשתף אותך בסיפור שריגש אותי עד דמעות וזה שנותן לי עוד מוטיבציה להמשיך ולהקריב את חיי למען הארגון המדהים הזה שנקרא איחוד הצלה.
בשבת האחרונה, התקבלה קריאה במוקד איחוד הצלה 1221, על חשש לחייו של אדון מבוגר שלא עונה בביתו שברמת גן.
אבי ביסמוט מתנדב מסניף רמת גן גבעתיים של איחוד הצלה הגיע למקום ולעיניו התגלה מחזה מחריד ביותר.

אדון מבוגר שכב על מזרון מעופש בפינת הסלון כשכולו עור ועצמות כאילו שהשתחרר ממנה ריכוז, הבית היה מלא בעובש, כל סביבת השירותים מלאה בצרכים, מצבם של הרהיטים הבודדים שהיו בבית לא אפשר שימוש בהם, המצרכים שהיו במקרר העלו עובש כיוון שהמקרר לא עובד, ועוד דברים מחרידים ומזעזעים שלא כאן המקום לפרטם.

לאחר הטיפול הרפואי באדון, אבי המזועזע שיתף את מתנדבי הסניף במה שראה ואלו החליטו שהם לא יעצרו עד שיהפכו את דירתו של האדון למקום שראוי לחיות בו.

שלושה ימים, המלאכים הכתומים בסיוע אזרחים טובים נמצאו בדירה שלו, מקרצפים את הריצפה, מסיידים את הקירות וזורקים את הלכלוך הרב שהצטבר שם עם השנים ומחבקים אותו…… מסבירים לו שיותר הוא לא לבד.
בסיוע של אנשים טובים הם איבזרו את דירתו במוצרים חדשים כמו: מקרר, מקרוגל, טוסטר אובן, מזרון, ספה, תנור, כיריים, כלי מיטה, בגדים, כלי מטבח, מוצרי הגיינה, מכונת כביסה, שיפוץ מטבח, שרותים מקלחת חדשים, ועוד ועוד ועוד.

אתמול, שלח לי ראש סניף גבעתיים/רמת גן, יוני מרטין סרטון, בו נראה האדון עושה משהו שלא עשה כבר כמה חודשים, אולי לכם זה ישמע פשוט אבל בשבילו זה עולם ומלואו, בסרטון הוא נראה הולך מהמיטה לסלון המשופץ…….. כשהוא נתמך על ידי שלושה מתנדבי איחוד הצלה!!!!! ונראה כאילו קיבל את חייו בחזרה.

המתנדבים עדיין שם ולא יעזבו אותו עד שירגיש טוב יותר. אותי זה ריגש והרגשתי צורך לשתף.

במיוחד בימים טרופים אלו, נזכור ולא נשכח, שיש כאלו שזקוקים לחיבוק, למילה טובה, לעזרה, הם מסתובבים בנינו אנחנו רק צריכים לפתוח עיניים ולראות אותם ואני מוכן להבטיח לכם, שהמלאכים הכתומים של איחוד הצלה יהיו שם.

אני רוצה לומר תודה מיוחדת למלאכים הכתומים: אבי ביסמוט, עקיבא קאופמן, בת שבע שושן, יוסף חיים פינחסוביץ, אלי במברגר, רחלי שטרן, רועי יפרח, ישראל חנוכה, שניר בראנץ, שימי ורקר.
ולכל מתנדבי איחוד הצלה בארץ שמקדישים את חייהם למען הכלל! לכל אותם המתנדבים בפרויקט "תן כבוד" אימוץ קשישים עריריים ומניעה של מוות פתאומי של אותם חסרי מזל שחיים בבדידות.
באהבה ובהתרגשות, אלי ביר
לפרטים על תן כבוד לחצו כאן