צוות הארגון

אלי ביר איחוד הצלה

אלי ביר

נשיא ומייסד איחוד הצלה
אלי החל את דרכו בתחום הצלת חיים כבר בנערותו, בשנת 1978 היה אלי עד לפיגוע בקו 12 בירושלים, אלי ראה בתור ילד איך אנשים שעפו מאוטובוס בוער צועקים לעזרה ומחכים זמן רב לעזרה. בגיל 15 אלי החל להתנדב באמבולנס בירושלים וראה בתור נער איך אנשים שזקוקים להצלה מידית מחכים הרבה…

אלי החל את דרכו בתחום הצלת חיים כבר בנערותו, בשנת 1978 היה אלי עד לפיגוע בקו 12 בירושלים, אלי ראה בתור ילד איך אנשים שעפו מאוטובוס בוער צועקים לעזרה ומחכים זמן רב לעזרה. בגיל 15 אלי החל להתנדב באמבולנס בירושלים וראה בתור נער איך אנשים שזקוקים להצלה מידית מחכים הרבה זמן ולפעמים הדקות האלו קבעו את גורלם של הזקוקים להצלה בגיל 17 הוא החליט שכאן המקום שלו כאזרח לשנות את המציאות. עם ידע הבסיסי של כל אחד מאתנו בעזרה ראשונה אפשר להציל חיים, בכל רגע נתון יכול חלילה אדם בסביבתנו לאבד הכרה, אם נדע כמה כללים בסיסיים בעזרה ראשונה נוכל להציל חיים והרבה לפני הגעת האמבולנס.

כמה שנים לאחר הפיגוע המזעזע כשהגיע לגיל 15 הוא החל יחד עם עוד כמה חברים ללמוד קורס עזרה ראשונה, והתנדב במערך כוחות ההתנדבות בישראל באמבולנס, ובשנת 1989 ביחד עם עוד חברים פתחו את. ארגון הצלה בירושלים שהרעיון היה להגיע מתוך הקהילה לאותו אדם הזקוק לחמצן או לטיפול מיידי מציל חיים במקום לחכות דקות ארוכות לאמבולנס ולפעמים הנזק לרקמות ולמוח הוא. בלתי הפיך וחלילה אף גורם למוות. בשנת 2006 איחד אלי את ארגוני ההצלה הוולונטריים והעצמאיים שקמו בישראל והקים את "איחוד הצלה" הפרוסה בכל רחבי הארץ.

בזכות מערך זה ובזכות הטכנולוגיה ומערך האופנועים (אופנולנסים) ירד זמן ההמתנה לעזרה ראשונה מיידית לממוצע של 3 דקות בישראל.

אלי הפך עם השנים למומחה בהקמת ארגוני מתנדבים להצלת חיים והוא מוזמן לפורומים מכובדים בעולם כדי לספר וללמד את אופן הקמת מערך החירום בראשו הוא עומד על מנת לאפשר לגופים כאלו לקום במדינות נוספות בעולם.

בשנת 2010 קיבל אלי פרס היזם החברתי של השנה מהפורום הכלכלי העולמי בדאבוס על הפיתוח הטכנולוגי הייחודי (ה LifeCompass) בשרות הצלת חיים של איחוד הצלה

בשנת 2011 קיבל אלי את אות נשיא המדינה למתנדבים על פועלו בהקמת ארגון "איחוד הצלה" ע"י נשיא המדינה שמעון פרס במעמד כ 1000 איש בבית הנשיא בירושלים.

בשנת 2012 קיבל אלי ממלכת ירדן רניה את התואר המכובד "מנהיג צעיר עולמי" YGL שניתן ליזמים צעירים לקידום האנושות, הפרס ניתן בפורום הכלכלי העולמי בדאבוס.

ב 2013 נתן אלי הרצאה בוושינגטון על איחוד הצלה בתוכנית TEDMED המפורסמת ועלה לבמה כשהוא נוסע על אופנולנס. ההרצאה שודרה בשידור ישיר ב76 מדינות.

אלי נשוי ואב לחמישה ילדים ומתגורר בירושלים.

קרא עוד
אלי פולק

אלי פולק

מנכ"ל איחוד הצלה ממייסדי הארגון
מנכ"ל איחוד הצלה וממייסדי איחוד הצלה. כמנכ"ל, אלי פולק פועל לגיוס משאבים בארץ ובעולם על מנת לתמוך בארגוני החירום ההתנדבותיים בישראל ועל מנת לתת להם את הכלים לפעול ביעילות להצלת חיים. אלי פועל להגברת שיתופי הפעולה בין ארגוני החירום כדי להביא למקסום הפוטנציאל שלהם, במסגרת תפקידיו הוביל פולק משלחות שסייעו…

מנכ"ל איחוד הצלה וממייסדי איחוד הצלה.

כמנכ"ל, אלי פולק פועל לגיוס משאבים בארץ ובעולם על מנת לתמוך בארגוני החירום ההתנדבותיים בישראל ועל מנת לתת להם את הכלים לפעול ביעילות להצלת חיים. אלי פועל להגברת שיתופי הפעולה בין ארגוני החירום כדי להביא למקסום הפוטנציאל שלהם, במסגרת תפקידיו הוביל פולק משלחות שסייעו לנפגעים בארועים שונים ברחבי העולם.

בשנת 2019, מונה לתפקיד מנכ"ל 'איחוד הצלה'. במסגרת תפקידו, פועל אלי פולק ללא לאות לביסוס איחוד הצלה כמוביל בתחום רפואת החירום בישראל, בפיתוחו ובניהולו של מטה החירום הארצי, מרכז השליטה והמידע של 'איחוד הצלה' בירושלים תוך שימת דגש לקידום מטרת הארגון בהגעה מהירה לכל חולה או פצוע בישראל.

קרא עוד
דובי מייזל

דובי מייזל

סמנכ“ל מבצעים
דובי מייזל הינו סמנכ"ל איחוד הצלה , מרכז את פעילות אגפי המבצעים. חירום וביטחון, מוקד, רפואה, חוסן, דוברות ומדיה והיחידה בינ"ל. מנהל מבצעים בינלאומיים ממייסדי איחוד הצלה. דובי פראמדיק בהכשרתו, התמחה בניהול אסונות במגוון מתארים ובמסגרת זו ניהל משלחות סיוע רפואי לאיזורים מוכי אסון כגון האיטי יפן ונפאל. היה שותף להקמת…

דובי מייזל הינו סמנכ"ל איחוד הצלה , מרכז את פעילות אגפי המבצעים. חירום וביטחון, מוקד, רפואה, חוסן, דוברות ומדיה והיחידה בינ"ל.

מנהל מבצעים בינלאומיים ממייסדי איחוד הצלה.

דובי פראמדיק בהכשרתו, התמחה בניהול אסונות במגוון מתארים ובמסגרת זו ניהל משלחות סיוע רפואי לאיזורים מוכי אסון כגון האיטי יפן ונפאל.

היה שותף להקמת ארגון איחוד הצלה בארץ ופיתח טכנולוגיות פורצות דרך בתחום המענה המיידי למקרים רפואיים ועיצוב תפיסות הפעלה בחירום ובשגרה ברמה הקהילתית עירונית וברמה הלאומית והבינלאומית.

תפיסות הפעלה וטכנולוגיות אלו מאומצות ומוטמעות ע"י מדינות רבות וגורמות לשינוי דרמטי בעולם שירותי החירום.

קרא עוד
לייזר היימן

אליעזר היימן

סמנכ"ל מתנדבים ותפעול
בחורף 2001 אירעה ת.ד. קשה מאוד באזור הכניסה לישוב כוכב יעקב, נהג הרכב וביתו בת ה7 נהרגו במקום, נוסע נוסף נפצע קשה ולייזר שישב גם ברכב ניצל ללא פגע. הזיכרון החזק ביותר של לייזר מהאירוע הוא ההמתנה להגעת כוחות הצלה מקצועיים שחילצו את הנפגעים מהרכב. בעקבות הצלתו החליט לייזר להקדיש…

בחורף 2001 אירעה ת.ד. קשה מאוד באזור הכניסה לישוב כוכב יעקב, נהג הרכב וביתו בת ה7 נהרגו במקום, נוסע נוסף נפצע קשה ולייזר שישב גם ברכב ניצל ללא פגע. הזיכרון החזק ביותר של לייזר מהאירוע הוא ההמתנה להגעת כוחות הצלה מקצועיים שחילצו את הנפגעים מהרכב. בעקבות הצלתו החליט לייזר להקדיש את חייו להקמה וקידום מענה מקצועי ראשוני באירועי חירום.

במהלך שנת 2001 הוכשר בקורס ע"ר ובהמשך בקורס חובשים ונהגי אמבולנס, לייזר היה ראש הצוות הרפואי בתל ציון – כוכב יעקב ובהקמת איחוד הצלה נקרא לדגל להקמת סניף בנימין ע"י השקעה בהקמה ופיתח צוותים רפואיים למתן מענה ראשוני בעשרות יישובים בכל רחבי בנימין.

לייזר החל את דרכו באיחוד הצלה כראש סניף בנימין וכחבר עמותה ולאחר מספר חודשים מהקמת הארגון נבחר כחבר הנהלת העמותה. לייזר הוביל את הקו הארגוני של העמדת המתנדב וצרכיו בראש סדר העדיפות. התווה את המדיניות של היחס האישי והקשר הישיר עם המתנדבים, באמצעות הקמת צוותים מגובשים בסניפים.

במהלך השנים שימש לייזר כמנהל אגף קשר בארגון ניהל הקים מערך מקצועי לטיפול באמצעי ההזנקה למתנדבים והמוקד ותפעולם השוטף וכן שדרג את מערך מכשירי המירס. בהמשך קיבל את ניהול מערך הציוד הרפואי בארגון, הוביל ומיסד את מערך הרכש באמצעות הטמעת נהלים ופיקוח שוטף המביא לחיסכון של מאות אלפי שקלים מידי שנה ולרכישה של ציוד רפואי רב לשטח. יזם ופתח עשרות מרכזי ציוד רפואיים ברחבי הארץ, בהם המתנדבים ברחבי הארץ יכולים להגיע ולרענן ולהשלים ציוד רפואי.

כסמנכ"ל וכמנהל אגף המתנדבים הוא מוביל את הקו הארגוני לטיפוח והשקעה במתנדב וצרכיו מתוך הכרה והערכה לפעולות המתנדבים. יזם, הקים ומיסד את מערך 'צוות הקשר עם המתנדב', צוות ייחודי הנותן את כל המעטפת הארגונית, החברתית והמשפחתית לליבת הארגון אלפי 'המתנדבים' ברחבי הארץ המשקיעים את כוחם וזמנם ופועלים 24/7 בהתנדבות מלאה להצלת חיים. מנהל את מערך רווחת המתנדב למתן הטבות והנחות בעסקים בכל רחבי הארץ.

לייזר הוא ראש הקהילה הייחודית 'קהל חסידים' בתל ציון הבנויה מאנשי עשייה מכל הזרמים והעדות. הקהילה מנהלת בית כנסת ומפעלי עזרה חסד לכלל התושבים. כאיש עשייה ומוביל יוזמות ציבוריות וחברתיות רבות עם ניסיון ורקורד מוכח, הוא נבחר כבר מספר פעמים לשמש כחבר הנהלת 'תל ציון'. בתפקידיו הוא מהווה דוגמא ומופת לנציג ציבור המייצג ופועל עבור כלל האוכלוסייה.

לייזר גם נבחר להנהלת הוועד המקומי 'כוכב יעקב' ובמסגרת תפקידיו הציבוריים הוא גם מחזיק את תיק החירום והביטחון. הקים ומפקד צוות מתנדבי כבאות וההצלה היישובי, למתן מענה אזרחי עם כבאית מקומית למניעת פגיעות בנפש ונזקי רכוש עד להגעת צוותי כבאות וכן חתום על הובלה ויישום פרויקטים ציבוריים גדולים.

לייזר הוא גם יו"ר ומנהל בפועל של צוות צח"י (צוות חירום יישובי), צוות שעבר הכשרה מקצועית הלוקח פיקוד באמצעות צוותי התערבות לסיוע במצבי חירום. תפקיד ניהול מורכב שהוכיח יכולות לספק במקביל מידע, סיוע פיזי, רפואי, נפשי וחברתי ליחידים, למשפחות ולקהילה ביעילות עד להחזרת השגרה.

לייזר אחראי ישיר על פרויקט השרות האזרחי לאומי באיחוד הצלה, בפרויקט משתתפים עשרות בני שרות בתפקידים שונים בארגון, חלקם בתפקידי מטה ובתפקידים חיוניים ובטחונים.

בן 39 אב לשבעה, תושב כוכב יעקב – תל ציון

קרא עוד
משה לוי

משה לוי

סמנכ"ל תכנון ואסטרטגיה
משה לוי אחראי על הלוגיסטיקה בארגון ביצע שירות אזרחי ב"איחוד הצלה" (ולאחר מכן נכנס לעבוד בתפקידו הנוכחי) בתפקידו האחרון שימש כאחראי על מרחב ירושלים ב"קרן דורי דורות" שירותי אפוטרופסות. בוגר ישיבת משכנות התורה "החלום שלי הוא מענה רפואי מקצועי לכל אזרח במדינת ישראל במהירות האפשרית כי – כל המציל נפש אחת…

משה לוי אחראי על הלוגיסטיקה בארגון

ביצע שירות אזרחי ב"איחוד הצלה" (ולאחר מכן נכנס לעבוד בתפקידו הנוכחי)

בתפקידו האחרון שימש כאחראי על מרחב ירושלים ב"קרן דורי דורות" שירותי אפוטרופסות.

בוגר ישיבת משכנות התורה

"החלום שלי הוא מענה רפואי מקצועי לכל אזרח במדינת ישראל במהירות האפשרית כי – כל המציל נפש אחת כאילו הציל עולם מלא ….".

ואיחוד הצלה העמיד המון עולמות כאלה  ולכן ראיתי את עצמי מתחבר ונוטל חלק בפעילות החשובה של איחוד הצלה.

קרא עוד

בתיה אבידן

סמנ"כלית כספים ומשאבי אנוש
בתיה סמנ"כלית כספים ומשאבי אנוש של הארגון משנת 2013. בעבר נהלה צוותי הנהלת חשבונות ושכר בחברות ועמותות גדולות והתמחתה ביעול עסקים וניהול תקציבים בהיקפים גבוהים. אגף הכספים שבניהולה נותן מענה יום יומי לאלפי המתנדבים, העובדים והתורמים בכל הנושאים הפיננסים באופן מקצועי ומיומן.

בתיה סמנ"כלית כספים ומשאבי אנוש של הארגון משנת 2013.
בעבר נהלה צוותי הנהלת חשבונות ושכר בחברות ועמותות גדולות והתמחתה ביעול עסקים וניהול תקציבים בהיקפים גבוהים.
אגף הכספים שבניהולה נותן מענה יום יומי לאלפי המתנדבים, העובדים והתורמים בכל הנושאים הפיננסים באופן מקצועי ומיומן.

קרא עוד
1 2 3 4 5