צוות הארגון

אלי ביר

אלי ביר

נשיא ומייסד איחוד הצלה
אלי החל את דרכו בתחום הצלת חיים כבר בנערותו, בשנת 1978 היה אלי עד לפיגוע בקו 12 בירושלים, אלי ראה בתור ילד איך אנשים שעפו מאוטובוס בוער צועקים לעזרה ומחכים זמן רב לעזרה. בגיל 15 אלי החל להתנדב באמבולנס בירושלים וראה בתור נער איך אנשים שזקוקים להצלה מידית מחכים הרבה…

אלי החל את דרכו בתחום הצלת חיים כבר בנערותו, בשנת 1978 היה אלי עד לפיגוע בקו 12 בירושלים, אלי ראה בתור ילד איך אנשים שעפו מאוטובוס בוער צועקים לעזרה ומחכים זמן רב לעזרה. בגיל 15 אלי החל להתנדב באמבולנס בירושלים וראה בתור נער איך אנשים שזקוקים להצלה מידית מחכים הרבה זמן ולפעמים הדקות האלו קבעו את גורלם של הזקוקים להצלה בגיל 17 הוא החליט שכאן המקום שלו כאזרח לשנות את המציאות. עם ידע הבסיסי של כל אחד מאתנו בעזרה ראשונה אפשר להציל חיים, בכל רגע נתון יכול חלילה אדם בסביבתנו לאבד הכרה, אם נדע כמה כללים בסיסיים בעזרה ראשונה נוכל להציל חיים והרבה לפני הגעת האמבולנס.

כמה שנים לאחר הפיגוע המזעזע כשהגיע לגיל 15 הוא החל יחד עם עוד כמה חברים ללמוד קורס עזרה ראשונה, והתנדב במערך כוחות ההתנדבות בישראל באמבולנס, ובשנת 1989 ביחד עם עוד חברים פתחו את. ארגון הצלה בירושלים שהרעיון היה להגיע מתוך הקהילה לאותו אדם הזקוק לחמצן או לטיפול מיידי מציל חיים במקום לחכות דקות ארוכות לאמבולנס ולפעמים הנזק לרקמות ולמוח הוא. בלתי הפיך וחלילה אף גורם למוות. בשנת 2006 איחד אלי את ארגוני ההצלה הוולונטריים והעצמאיים שקמו בישראל והקים את "איחוד הצלה" הפרוסה בכל רחבי הארץ.

בזכות מערך זה ובזכות הטכנולוגיה ומערך האופנועים (אופנולנסים) ירד זמן ההמתנה לעזרה ראשונה מיידית לממוצע של 3 דקות בישראל.

אלי הפך עם השנים למומחה בהקמת ארגוני מתנדבים להצלת חיים והוא מוזמן לפורומים מכובדים בעולם כדי לספר וללמד את אופן הקמת מערך החירום בראשו הוא עומד על מנת לאפשר לגופים כאלו לקום במדינות נוספות בעולם.

בשנת 2010 קיבל אלי פרס היזם החברתי של השנה מהפורום הכלכלי העולמי בדאבוס על הפיתוח הטכנולוגי הייחודי (ה LifeCompass) בשרות הצלת חיים של איחוד הצלה

בשנת 2011 קיבל אלי את אות נשיא המדינה למתנדבים על פועלו בהקמת ארגון "איחוד הצלה" ע"י נשיא המדינה שמעון פרס במעמד כ 1000 איש בבית הנשיא בירושלים.

בשנת 2012 קיבל אלי ממלכת ירדן רניה את התואר המכובד "מנהיג צעיר עולמי" YGL שניתן ליזמים צעירים לקידום האנושות, הפרס ניתן בפורום הכלכלי העולמי בדאבוס.

ב 2013 נתן אלי הרצאה בוושינגטון על איחוד הצלה בתוכנית TEDMED המפורסמת ועלה לבמה כשהוא נוסע על אופנולנס. ההרצאה שודרה בשידור ישיר ב76 מדינות.

אלי נשוי ואב לחמישה ילדים ומתגורר בירושלים.

קרא עוד
אלי פולק

אלי פולק

מנכ"ל איחוד הצלה ממייסדי הארגון
מנכ"ל איחוד הצלה וממייסדי איחוד הצלה. כמנכ"ל, אלי פולק פועל לגיוס משאבים בארץ ובעולם על מנת לתמוך בארגוני החירום ההתנדבותיים בישראל ועל מנת לתת להם את הכלים לפעול ביעילות להצלת חיים. אלי פועל להגברת שיתופי הפעולה בין ארגוני החירום כדי להביא למקסום הפוטנציאל שלהם, במסגרת תפקידיו הוביל פולק משלחות שסייעו…

מנכ"ל איחוד הצלה וממייסדי איחוד הצלה.

כמנכ"ל, אלי פולק פועל לגיוס משאבים בארץ ובעולם על מנת לתמוך בארגוני החירום ההתנדבותיים בישראל ועל מנת לתת להם את הכלים לפעול ביעילות להצלת חיים. אלי פועל להגברת שיתופי הפעולה בין ארגוני החירום כדי להביא למקסום הפוטנציאל שלהם, במסגרת תפקידיו הוביל פולק משלחות שסייעו לנפגעים בארועים שונים ברחבי העולם.

בשנת 2019, מונה לתפקיד מנכ"ל 'איחוד הצלה'. במסגרת תפקידו, פועל אלי פולק ללא לאות לביסוס איחוד הצלה כמוביל בתחום רפואת החירום בישראל, בפיתוחו ובניהולו של מטה החירום הארצי, מרכז השליטה והמידע של 'איחוד הצלה' בירושלים תוך שימת דגש לקידום מטרת הארגון בהגעה מהירה לכל חולה או פצוע בישראל.

קרא עוד
דובי מייזל

דובי מייזל

סמנכ“ל מבצעים
דובי מייזל פראמדיק בהכשרתו, היה שותף להקמת ארגון איחוד הצלה בארץ. דובי מרכז את פעילות אגפי המבצעים, מוקד וטכנולוגיה, מערכות מידע, רפואה, חוסן והיחידה המבצעית הבינלאומית. דובי פיתח טכנולוגיות פורצות דרך בתחום המענה המיידי למקרים רפואיים ועיצוב תפיסות הפעלה בחירום ובשגרה ברמה הקהילתית עירונית וברמה הלאומית והבינלאומית. תפיסות הפעלה וטכנולוגיות…

דובי מייזל פראמדיק בהכשרתו, היה שותף להקמת ארגון איחוד הצלה בארץ.

דובי מרכז את פעילות אגפי המבצעים, מוקד וטכנולוגיה, מערכות מידע, רפואה, חוסן והיחידה המבצעית הבינלאומית.

דובי פיתח טכנולוגיות פורצות דרך בתחום המענה המיידי למקרים רפואיים ועיצוב תפיסות הפעלה בחירום ובשגרה ברמה הקהילתית עירונית וברמה הלאומית והבינלאומית. תפיסות הפעלה וטכנולוגיות אלו מאומצות ומוטמעות ע"י מדינות רבות ומחוללות שינוי דרמטי בעולם שירותי החירום.

דובי הינו בעל ניסיון עשיר בניהול אסונות במגוון מתארים, וניהל משלחות חירום לסיוע רפואי, הומניטארי ונפשי לאזורים מוכי אסון כגון: האיטי, נפאל, אוקראינה ועוד.

מוטו: טכנולוגיה וחדשנות מצילות חיים

קרא עוד
אליעזר היימן

אליעזר היימן

סמנכ"ל מתנדבים ותפעול
  בחורף 2001 אירעה תאונת דרכים קשה מאוד באזור הכניסה לישוב כוכב יעקב, נהג הרכב וביתו בת ה7 נהרגו במקום, נוסע נוסף נפצע קשה, ולייזר, שישב גם ברכב, ניצל ללא פגע. הזיכרון החזק ביותר של לייזר מהאירוע הוא ההמתנה להגעת כוחות הצלה מקצועיים שחילצו את הנפגעים מהרכב. בעקבות הצלתו החליט…

 

בחורף 2001 אירעה תאונת דרכים קשה מאוד באזור הכניסה לישוב כוכב יעקב, נהג הרכב וביתו בת ה7 נהרגו במקום, נוסע נוסף נפצע קשה, ולייזר, שישב גם ברכב, ניצל ללא פגע.

הזיכרון החזק ביותר של לייזר מהאירוע הוא ההמתנה להגעת כוחות הצלה מקצועיים שחילצו את הנפגעים מהרכב. בעקבות הצלתו החליט לייזר להקדיש את חייו להקמה וקידום מענה מקצועי ראשוני באירועי חירום.

לייזר החל את דרכו באיחוד הצלה כראש סניף בנימין וכחבר העמותה ולאחר מספר חודשים מהקמת הארגון נבחר כחבר הנהלת העמותה. הוביל את הקו הארגוני של העמדת המתנדב וצרכיו בראש סדר העדיפות, התווה את המדיניות של היחס האישי והקשר הישיר עם המתנדבים, באמצעות הקמת צוותים מגובשים בסניפים.

כסמנכ"ל הוא מוביל את הקו הארגוני לטיפוח והשקעה במתנדב וצרכיו מתוך הכרה והערכה לפעולות המתנדבים. יזם, הקים ומיסד את מתן המעטפת הארגונית, החברתית והמשפחתית לליבת הארגון, לאלפי 'המתנדבים' ברחבי הארץ המשקיעים את כוחם וזמנם ופועלים 24/7 בהתנדבות מלאה להצלת חיים.

לייזר אחראי על הקשר הישיר עם מנהלי הסניפים, כולל הקצאת משאבים לניהול ותפעול הסניפים, מענה לצרכים בסניפים, אחריות על כלל האגפים במטה המתנדבים והתפעול, הכוללים את האגפים והתחומים המרכזים את ליבת ההתנדבות – אגף מתנדבים, אגף פיתוח, תפעול פרויקטים, תפעול חוסן, אגף תפעול ציוד, אגף הלכה, אגף הדרכה, עידוד ופרסום פעילות המתנדבים, תקציבי הסניפים, קשרי מתנדבים, רווחת המתנדב ועוד.

בין שאר תפקידיו, חבר הנהלת עמותת מ.ש.ה. תנועה חברתית למניעת התאבדויות באמצעות עשייה בקהילה וכן משמש כראש הקהילה הייחודית 'קהל חסידים' בתל ציון הבנויה מאנשי עשייה מכל הזרמים והעדות. הקהילה מנהלת בית כנסת ומפעלי עזרה חסד לכלל התושבים. כאיש עשייה ומוביל יוזמות ציבוריות וחברתיות רבות עם ניסיון ורקורד מוכח, הוא נבחר כבר מספר פעמים לשמש כחבר הנהלת 'תל ציון – כוכב יעקב'. הקים ומנהל את צוות צח"י הישובי לניהול ומתן מענה לתושבים בעת חירום. בן שאר תפקידיו שימש במשך שנים רבות חבר וועדת הביטחון, מפקד צוות הכבאות האזורי ועוד.

מייסד את פרויקט השרות האזרחי לאומי באיחוד הצלה, במהלך השנים השתתפו בפרויקט תחת אחריותו מאות בני שרות בתפקידים שונים בארגון, חלקם בתפקידי מטה ובתפקידים חיוניים ובטחונים. בתפקידיו הוא מהווה דוגמא ומופת לנציג ציבור המייצג ופועל עבור כלל האוכלוסייה.

מוטו: מערך מתנדבים מהודק של הצלת חיים, עזרה וחסד לכל האוכלוסייה.

קרא עוד
משה לוי

משה לוי

סמנכ"ל תכנון ואסטרטגיה
כסמנכ"ל תכנון ואסטרטגיה, אחראי לוי על קידום הארגון בתחום הבינוי והפרויקטים הגדולים של הארגון. לזה מצטרף צוות מטה לוגיסטיקה שתחתיו פועלים מספר אגפים הנותנים מענה לכלל הארגון. החל את דרכו בארגון בשנת 2011 כמבצע שירות אזרחי, ולאחר מכן התקדם והקים את אגף לוגיסטיקה בארגון, שאט אט התפתח לממדיו היום: מספר…

כסמנכ"ל תכנון ואסטרטגיה, אחראי לוי על קידום הארגון בתחום הבינוי והפרויקטים הגדולים של הארגון. לזה מצטרף צוות מטה לוגיסטיקה שתחתיו פועלים מספר אגפים הנותנים מענה לכלל הארגון.

החל את דרכו בארגון בשנת 2011 כמבצע שירות אזרחי, ולאחר מכן התקדם והקים את אגף לוגיסטיקה בארגון, שאט אט התפתח לממדיו היום: מספר מחלקות משמעותיות בארגון הנותנות מענה לכלל זרועות איחוד הצלה.

בוגר ישיבת משכנות התורה.

מוטו : מענה רפואי מקצועי לכל אזרח במהירות האפשרית.

קרא עוד
בתיה אבידן

בתיה אבידן

סמנ"כלית כספים ומשאבי אנוש
בתיה סמנ"כלית כספים ומשאבי אנוש. בעברה ניהלה צוותי הנהלת חשבונות ושכר בחברות ועמותות גדולות והתמחתה בייעול עסקים וניהול תקציבים בהיקפים גבוהים. באיחוד הצלה היא מנהלת  את מטה הכספים הכולל אגף כספים ומשאבי אנוש, טלמרקטינג, אגף רכש ואגף אחריות קהילתית. אגף כספים אחראי על תקציבי הארגון וניהול רוחבי של מערך הכספים…

בתיה סמנ"כלית כספים ומשאבי אנוש. בעברה ניהלה צוותי הנהלת חשבונות ושכר בחברות ועמותות גדולות והתמחתה בייעול עסקים וניהול תקציבים בהיקפים גבוהים.

באיחוד הצלה היא מנהלת  את מטה הכספים הכולל אגף כספים ומשאבי אנוש, טלמרקטינג, אגף רכש ואגף אחריות קהילתית.

אגף כספים אחראי על תקציבי הארגון וניהול רוחבי של מערך הכספים המקיף מול התורמים בארץ ובחו"ל, ונותן מענה יום יומי לאלפי המתנדבים והעובדים בכל הנושאים הפיננסים באופן מקצועי ומיומן.

אגף משאבי אנוש אחראי על גיוס עובדים, קליטת העובד ורווחתו במהלך עבודתו .

הטלמרקטינג אחראי על גיוס תרומות מתורמים בישראל.

אגף רכש אחראי על טיפול בכלל ההזמנות ורכישתן עבור אגפי הארגון השונים.

אגף אחריות קהילתית אחראי על מכירת ציוד רפואי, ועל קורסי הדרכה לעזרה ראשונה.

קרא עוד
1 2 3 4