החזרת אותי למשפחה שלי ונתת לי חיים במתנה

איחוד הצלה מציל ניצול
שיתוף

סיפור לערב חג – ערב ראש השנה תשע"ז

"בזכותך אני יכול לראות שוב את הילדים והנכדים שלי, החזרת אותי למשפחה שלי ונתת לי חיים במתנה" אמר עזרא יוסף לפרמדיק שחר אהרון שהגיע להציל אותו – המפגש המרגש בין המציל לניצול שקיבל את חייו במתנה

 

לפני שלושה חודשים, יצאתי לקריאה במרחק של בערך 100 מטר מהבית שלי, הקריאה הייתה על אדם מחוסר הכרה ברחוב, עליתי על האופנולנס ותוך כמה רגעים הייתי שם, ראיתי אדם שוכב על הרצפה, מחוסר הכרה ללא דופק ונשימה, הייתי ראשון במקום התחלתי מיד בהחייאה, אחרי תוך זמן קצר הגיעו עוד כוננים וחיברתי דפיברילטור שנתן שוק, ואז עברתי לפעולות החייאה מתקדמות,  עשיתי אינטובציה כשסיימתי הדפיברילטור נתן שוק נוסף שבעקבותיו חזר דופק, המשכנו בהנשמות לאחר כמה דקות הוא חזר לנשום בכוחות עצמו ונזקק רק לסיוע נשימתי. כשהאמבולנס הגיע, החולה שלפני כמה דקות היה "מת" כבר היה עם דופק, נשימה עצמונית ולחץ דם תקין.

 

במהלך השבועות הראשונים הקפדתי לבקר את עזרא, בבית החולים מספר פעמים עד שהבנתי שמצבו יציב, היום אשתו של עזרא הגיעה אלי לבית וביקשה אם אני יכול להגיע אליהם כי בעלה מבקש לראות אותי.

כשפגשתי את עזרא התרגשתי, הוא חזר לתפקוד כמעט מלא, הוא אמר לי משהו שגרם לי לדמוע, "בזכותך אני יכול לראות שוב את הילדים והנכדים שלי, החזרת אותי למשפחה שלי ונתת לי חיים במתנה"

מעולם לא דמיינתי לסגור שנה בצורה טובה יותר.

בשנה האחרונה השנה 6,500 מתנדבי איחוד הצלה
טיפלו ביותר מ- 625,000 מקרים רפואיים בזמן הגעה של 160 – 90 שניות!

אנחנו משוכנעים שבעזרתכם אפשר להגיע יותר מהר

אולי גם יעניין אותך