הוא מציל חיים יום יום בשגרת חייו, אבל לצלצול הטלפון שקיבל לאחרונה הוא לא ציפה.

ישראל אותמזגין
שיתוף

ישראל אותמזגין, נשוי לרעיה ואב לשלושה ילדים מתנדב בארגון המתנדבים הלאומי של איחוד הצלה. לפני כ-3 שנים באירוע הצדעה למתנדבי איחוד הצלה בירושלים מסר דוגמית רוק לבדיקת תאימות לתרומת מח עצם במאגר מח עצם הדסה עין כרם. כל זה לא הכין אותו ליום שבו הטלפון שלו צלצל ועל הקו היתה מאתרת תורמי מח עצם בהדסה שבשרה לו שהוא נמצא מתאים לתרומה.

אותמזגין מספר: "אני זוכר את אותו ערב שביקשו ממני לתת את דגימת הרוק, נתתי ושכחתי מזה. כאשר קיבלתי את שיחת הטלפון שנמצאתי מתאים לתרום מח עצם לתינוק, לא היססתי ומיד הסכמתי לתרומה."

באותו הערב שלחו אל ישראל מתנדב (אף הוא מתנדב באיחוד הצלה) הביתה שיקח ממנו דגימות דם להתאמה סופית וכבר לאחר מספר שעות הן היו בדרכן למעבדת הבדיקות. כעבור שבועיים נוספים התבשר כי הוא מתאים לתרומה.

לאחרונה, בשעת ערב, הגיע אותמזגין לבית החולים הדסה בירושלים מלווה באישתו. מאחר ומדובר בתינוק היה צורך בריכוז גבוה של מח עצם. אותמזגין אושפז ללילה וכבר בבוקר למחרת עבר את התהליך בהרדמה מלאה.

כאשר התאושש מההרדמה הכללית סיפר: "התרגשות אחזה בי בימים האחרונים והיום בפרט. מדי יום אני עושה כל שביכולתי להציל חיים כמתנדב בארגון המתנדבים הלאומי של איחוד הצלה, אבל היום הזדמן לי לתת סיכוי לחיים טובים יותר של תינוק. אני לא יודע למי תרמתי וגם לא אדע (לפי החוק) בשנה הקרובה, אבל זה באמת לא חשוב, העיקר שניתנה לי הזכות להציל חיים".

ישראל אותמזגין

ישראל אותמזגין

 

בשנה האחרונה השנה 6,500 מתנדבי איחוד הצלה
טיפלו ביותר מ- 625,000 מקרים רפואיים בזמן הגעה של 160 – 90 שניות!

אנחנו משוכנעים שבעזרתכם אפשר להגיע יותר מהר

אולי גם יעניין אותך