הכירו את המתנדבת: החובשת קרן עזוז

חובשת קרן עזוז

הכירו את המתנדבת: החובשת קרן עזוז

שם המתנדב: קרן עזוז

מתנדב בסניף איחוד הצלה עפולה

הכירו את המתנדבת: החובשת קרן עזוז.
קרן, גרה בגלבוע, מתנדבת בסניף עפולה. בת 48, נשואה +1.

קרן בחרה להתנדב באיחוד הצלה כדי לדעת ולקבל כלים, כדי תמיד להיות מוכנה לכל תרחיש, לסייע בכל מקרה רפואי ובכל שעה ביום.
"חשוב לי להעביר את המסר ההתנדבותי לבן שלי, אפילו אם לפעמים זה בא על חשבונו. ההתנדבות היא ערך שאני רוצה להנחיל בו ולהשריש בו, והוא אכן מבין את הערך הזה מתוך הדוגמא האישית שאני מציגה לו"

ספרי לנו על מקרה משמעותי שטיפלת בו.

"בבוקר שישי לפני כחודש, עשיתי קניות לקראת שבת, וקיבלתי קריאת חירום. הבנתי שאני לא רחוקה מהכתובת ויכולה להגיע לשם תוך כמה דקות. נטשתי את עגלת הקניות שלי ורצתי למכונית בחניון.
כשהגעתי למקום, פרמדיק וחובשי איחוד הצלה כבר היו בזירה וטיפלו בנפגע. זה היה גבר בן 75 אשר אכל ארוחת בוקר בביתו ולפתע איבד את ההכרה ונפל על הרצפה.
כשהגעתי חובשי איחוד הצלה היו בשלבים המוקדמים של ההחייאה. וביצעו לחיצות חזה והפרמדיק בדיוק התחיל לבצע צנרור קנה (אינטובציה) כדי לאפשר נשימה קלה יותר לנפגע. חיברתי מכשיר לוקאס שסיפק דחיסות אוטומטיות בניסיון לייצב את המטופל.

ברגע שהמצב נרגע במידת מה והחייאה יצאה לדרך, קיבלתי אישור מהאחרים לסייע לבני המשפחה המודאגים להירגע ולהוריד פאניקה, ששמתי לב שפיתחו תגובות רגשיות קשות לאירוע של לחץ וחרדה. תמיד חשוב לוודא שגם העדים למצב חירום רפואי בסדר. דברים כאלה לרוב גובים מחיר רגשי חזק על הקרובים לאדם שעובר את מצב החירום הרפואי, במיוחד אם הם משפחה. על ידי ניצול ההכשרה הפסיכולוגית לעזרה ראשונה שקיבלנו מהיחידה לפסיכוטראומה – יחידת חוסן, אנחנו יכולים לעזור להקל על תחושות חוסר אונים שיכולות לבנות את הטראומה לבני המשפחה.

לקחתי את בני המשפחה לחדר אחר שהיה שקט והבאתי לכל אחד מהם כוס מים כדי לעזור להרגיע אותם. אין לי כל כך הרבה ניסיון בפסיכוטראומה מכיוון שאני לא מתנדבת מוסמכת של חוסן, אבל כולנו לומדים את הבסיס בקורס החובשים שעברתי באיחוד הצלה. היו להם הרבה שאלות, על הרבה מהן לא יכולתי לענות כי לא יכולתי לומר בוודאות מה תהיה התוצאה של המאמצים שלנו להחייאה. כל מה שיכולתי לעשות באותו רגע היה להרגיע אותם שאהוביהם בידיים טובות ושאנחנו עושים כל מה שאפשר כדי להציל אותו. הסברתי להם גם שהם לא לבד ושאעדכן אותם בכל. הייתי במצב קשה כי הם רצו לשמוע חדשות טובות, אבל לא יכולתי להגיד להם שהכל בסדר כשזו לא הייתה המציאות. זה לא היה קל, אבל לשמחתי הם התחילו להירגע.

לאחר כ-15 דקות חזר הדופק של אב המשפחה, לשמחתנו הרבה, הצוות המשיך בטיפול עוד מספר דקות עד שהגבר היה יציב מספיק כדי שיוכל להגיע בבטחה לבית החולים הקרוב. המטופל סבל מפגיעת ראש מנפילתו ולכן הצוות טיפל בפצע שלו לפני שיצאנו לדרך לבית החולים.
זה היה ממש מרגש לראות את המטופל עובר החייאה מוצלחת.
כמו תמיד, זה היה מדהים מבחינתי להיות אחת מהצוות הרפואי של הנס הזה. אני רואה את עצמי ברת מזל שהצלחתי לעזור גם למטופל וגם למשפחתו לעבור אירוע כל כך טראומתי בשלום."

תודה לך קרן היקרה על ההתנדבות מצילת החיים שלך ועל המסירות שלך מען הצלת חיים! אנחנו שמחים שאת איתנו! את דוגמא ומופת, גם לבני משפחתך, וגם לכל חובשי איחוד הצלה בארץ ובעולם!


בעלי הכשרה רפואית, מעוניינים להצטרף להתנדבות באיחוד הצלה

להתנדבות לחצו כאן >

תרמו עכשיו והצילו חיים! >>

לתרומת סכום אחר