התנדבות

הצטרפו עכשיו

1221
מתנדבים באיחוד הצלה

אפשר להישאר אדישים כשמישהו לידך זקוק לעזרה רפואית?

התנדבות באיחוד הצלה

להלן תנאי הסף להתנדבות באיחוד הצלה

  • מעל גיל 21
  • כלי תחבורה צמוד
  • זמינות ליציאה לקריאות חירום
  • עריכת ראיונות התאמה לקורס ולהתנדבות

רשת ההצלה האנושית

"איחוד הצלה" הוא ארגון מתנדבים להצלת חיים הפועל באופן רשמי מאז 2006 .בארגון פועלים מעל 5,000 חובשים, פרמדיקים ורופאים מכל רחבי הארץ. המתנדבים עסוקים בשגרת יומם עד שהם מוזעקים לאירוע חירום רפואי בקרבתם על ידי מוקד איחוד הצלה.

למה בכלל צריך מתנדבים כשיש אמבולנס?

המתנדבים של איחוד הצלה פרוסים בכל רחבי הארץ, ומגיעים לאירוע חירום רפואי בזמן ממוצע ארצי של פחות מ-3 דקות (!).
הרבה יותר מהר מאמבולנס שבמקומות מסוימים מגיע רק אחרי זמן רב, מה שמוריד דראסטית את הסיכויים להצלחה של החייאה או פעולה מצילת חיים אחרת.

מי שמצטרף עובר ריענון?

המתנדבים עוברים הכשרות וריענונים, כל אחד לפי צרכיו ומקבלים ציוד רפואי מלא. "איחוד הצלה" הוא בית חם שבו כל החובשים מקבלים יחס אישי ותמיד מרגישים רצויים.
הצטרפו לרשת המתנדבים של איחוד הצלה, קבלו התראות על אנשים שנמצאים במצוקה בסביבה ותהיו בין הנבחרים שזוכים להציל חיים ביומיום. מהירות התגובה והגשת הטיפול באירוע חירום רפואי מבדילה לא פעם בין חיים למוות. 
מטרת "איחוד הצלה" היא להגיע אל החולה או הפצוע בדקות הראשונות ולהעניק לו טיפול מציל חיים עד להגעת אמבולנס למקום ופינויו של החולה לבית החולים. זאת, על מנת למנוע מוות מיותר. 
לשם כך, איחוד הצלה מפעיל רשת מתנדבים להצלת חיים שכוללת כיום (2018) מעל 5,000 מתנדבים – 4000 אנשי רפואה – חובשים, פרמדיקים ורופאים, 600 מתנדבי פרוייקט תן כבוד, 400 מתנדבי יחידת חוס"ן, הפועלים עם 650 אופנולנסים (אופנועי אמבולנס) 50 ואופני אמבולנס חשמליים מהירים, 35 אמבולנסים, 20 רכבי שטח, 8 מינילנסים, 1900 דפיברילטורים פזורים בכל רחבי הארץ אצל כונני רפואת החירום, 200 צוותים ב 55 סניפים ומרכזי ציוד.
בכל יום מטופלים כ- 1000 מקרי חירום, יחד עם טכנולוגיות מבוססות GPS, מאפשרים למוקד איחוד הצלה להזניק למקום האירוע אנשי רפואת חירום במזמן הגעה ממוצע ארצי של 3 דקות, וממוצע של 90 שניות בערים מרכזיות. המתנדבים פרוסים ופועלים בכל הארץ.
המתנדבים עוסקים בשגרת יומם, אך במקרה ומתרחש בסביבתם הקרובה אירוע חירום רפואי, הם מוזנקים לזירת האירוע או לבית החולה על ידי מוקד "איחוד הצלה" 1221 בזכות אופנועי אמבולנס מהירים, טכנולוגיה מבוססת GPS