התנדבות

הצטרפו עכשיו

1221
מתנדבים באיחוד הצלה

אפשר להישאר אדישים כמישהו לידך זקוק לעזרה רפואית?

הצטרפו לרשת המתנדבים של איחוד הצלה, קבלו התראות על אנשים שנמצאים במצוקה בסביבה ותהיו בין הנבחרים שזוכים להציל חיים ביומיום. מהירות התגובה והגשת הטיפול באירוע חירום רפואי מבדילה לא פעם בין חיים למוות. מטרת "איחוד הצלה" היא להגיע אל החולה או הפצוע בדקות הראשונות ולהעניק לו טיפול מציל חיים עד להגעת אמבולנס למקום ופינויו של החולה לבית החולים. זאת, על מנת למנוע מוות מיותר.  לשם כך, איחוד הצלה מפעיל רשת מתנדבים להצלת חיים שכוללת כ-3,500 אנשי רפואה: רופאים, פרמדיקים וחובשים שפועלים בכל הארץ. המתנדבים עוסקים בשגרת יומם, אך במקרה ומתרחש בסביבתם הקרובה אירוע חירום רפואי, הם מוזנקים לזירת האירוע או לבית החולה על ידי מוקד "איחוד הצלה". בזכות אופנועי אמבולנס מהירים, טכנולוגיה מבוססת GPS ומתנדבים בפריסה ארצית מגיעים המתנדבים לאירוע חירום רפואי (תאונת דרכים, דום לב, אירוע ביטחוני וכו') במזמן ממוצע ארצי של 3 דקות.

רשת ההצלה האנושית

"איחוד הצלה" הוא ארגון מתנדבים להצלת חיים הפועל באופן רשמי מאז 2006 .בארגון פועלים מעל 3,500 חובשים, פרמדיקים ורופאים מכל רחבי הארץ. המתנדבים עסוקים בשגרת יומם עד שהם מוזעקים לאירוע חירום רפואי בקרבתם על ידי מוקד איחוד הצלה.

למה בכלל צריך מתנדבים כשיש אמבולנס?

המתנדבים של איחוד הצלה פרוסים בכל רחבי הארץ, ומגיעים לאירוע חירום רפואי בזמן ממוצע ארצי של פחות מ-3 דקות (!).
הרבה יותר מהר מאמבולנס שבמקומות מסוימים מגיע רק אחרי זמן רב, מה שמוריד דראסטית את הסיכויים להצלחה של החייאה או פעולה מצילת חיים אחרת.

מי שמצטרף עובר ריענון?

המתנדבים עוברים הכשרות וריענונים, כל אחד לפי צרכיו ומקבלים ציוד רפואי מלא. "איחוד הצלה" הוא בית חם שבו כל החובשים מקבלים יחס אישי ותמיד מרגישים רצויים.