האנשים שמאחורי איחוד הצלה – אבי עמר

האנשים שמאחורי איחוד הצלה - אבי עמר

אבי עמר, 33, רווק. גר באשדוד, חובש באיחוד הצלה

מתוך Mako

מקצוע: שוטר באגף התנועה של משטרת ישראל.

מה הוביל אותך להצטרף לאיחוד הצלה?

"בגיל 15 התחלתי להתנדב במסגרת 'מחויבות אישית' בבית הספר ומאז ה"חיידק" הזה של הצלת חיים לא עזב אותי. כשאיחוד הצלה קם ראיתי לנכון להצטרף לארגון כי רציתי שיהיה לי את כל המידע זמין בכל עת, ולא רק כאשר אני במשמרת באמבולנס. לפני ארגון "איחוד הצלה" יכולתי לשמוע סירנה של אמבולנס עוברת ברחוב ולא לדעת מה המקרה ואת מי צריך להציל, ויכול להיות שזה בכלל השכן שלידי שזקוק לסיוע ראשוני דחוף. הארגון נותן את הכלים להיות מעודכן ולהגיב ראשון לקריאה שבטווח הקרוב אלי".

איך נראית שגרת ההתנדבות שלך?

"מתנדבי איחוד הצלה מתעסקים בשגרת יומם כרגיל, וכאשר יש קריאה לידם והם זמינים, הם מיד יוצאים לקריאה, מטפלים בבעיה הרפואית וחוזרים לשגרת חייהם. בעבר הייתי שוטר סיור ביחידת האופנועים במשטרה אז הייתי בשטח תמיד ויכולתי לענות על כל קריאה שהיא, בעיקר בכבישים, גם בכובע של איחוד הצלה וגם בכובע של משטרה. היום בתפקידי הנוכחי במרכז השליטה הארצי של אגף התנועה אני פחות זמין במהלך העבודה, ומשתדל להיות זמין לאחר מכן. אני גם סייר אוויר במשטרה. פעם אחת בעת סיור אווירי במסוק משטרתי ראיתי, תאונת דרכים שמתרחשת בזמן אמת. הזנקתי כוחות דרך מוקד איחוד הצלה ובמקביל ביקשנו אישור לנחות. הפצועים לא הבינו מאיפה נחת פתאום מסוק עם שוטר, שהוא גם חובש איחוד הצלה, שהגיש להם טיפול מידי".

ספר לנו על מקרה משמעותי שזכור לך מתקופת ההתנדבות שלך.

"לפני 4 שנים הייתי במשמרת באמבולנס של איחוד הצלה וקיבלנו קריאה על אישה שיש לה צירים וכורעת ללדת. תוך כדי בדיקות ראשונות באמבולנס הבנו שאין לנו זמן להגיע לבית החולים וקיבלנו החלטה לקבל את הלידה בתוך האמבולנס. היא ילדה תאומים בריאים. לפני כמה חודשים היא יצרה איתנו קשר והחלטנו ביחד שנעשה לתאומים יום הולדת בתוך האמבולנס שהם נולדו בו. הבאנו להם מתנות ותעודות מיוחדות, זה היה מרגש מאוד".

מה תספר לאדם בעל הכשרה רפואית שמתלבט האם להצטרף אליכם?

"אפס התלבטות, מאה אחוז לבוא ולהצטרף. הסיפוק שיש הוא אדיר. אדם שיש לו הכשרה רפואית, חבל שיבזבז את היכולות שלו. ב"איחוד הצלה" הוא יקבל את הכלים המתאימים, ההכשרות הראויות והסביבה הנכונה להציל חיים".

מסר לסיום שחשוב לך להעביר?

"ממליץ לכל אדם במדינה ליצור קשר עם איחוד הצלה ולהירשם לקורס 'משפחה בטוחה', קורס חינם שהארגון מעביר בשיתוף נורופן לילדים שנותן הכשרה בת 4 שעות עם שיעורים בסיסיים להצלת חיים כמו החייאה מצילת חיים או טיפול בפרכוסי חום, כדי שכל אחד יוכל לתת את העזרה הראשונית הראויה ויוכל להציל חיים בסביבה שלו ובתוך הבית שלו".

איחוד הצלה לא גובה תשלום מחולים ומפצועים, בעזרת התרומות שלכם נוכל להמשיך להציל חיים. לתרומה>>

 

 

בעלי הכשרה רפואית, מעוניינים להצטרף להתנדבות באיחוד הצלה

אולי גם יעניין אותך