ציוד מיוחד לאסונות הקיץ

ציוד מיוחד לאסונות הקיץ

ציוד מיוחד לאסונות הקיץ

האסונות שמתרחשות בשקט מוחלט

הקיץ החל זה מכבר. בימים האחרונים כבר אירעו לא פחות מחמישה מקרי טביעה שזעזעו את כולנו.

"שלא כמו פגיעת רכב – טביעה היא תאונה שמתרחשת בשקט מוחלט"

 

כך תמנעו את האסון הבא

חשוב להדגיש!

כאשר מתרחש מקרה של טביעה בים או  בבריכה, יש לחייג מיידית ולהזניק את מתנדבי איחוד הצלה. אם הסיוע מגיע בזמן ישנה אפשרות להציל את חייו של הטובע כמו במקרה של התינוק נועם דוד לוי.

הוריו של נועם דוד לוי בן השנה ותשע חודשים, שטבע לפני שבוע בבריכה פרטית, פגשו היום את מתנדבי "איחוד הצלה" שהוזעקו למקום והעניקו לנועם טיפול מציל חיים.

במפגש המרגש סיפרו ההורים על הרגעים המפחידים על שפת הבריכה: "היינו בחופשה בצימר באזור ירושלים. אחיין של אשתי שרה הבחין בתינוק הטובע והוציא את דוד מהבריכה. הילד היה כחול ללא דופק וללא נשימה. הסבתא שהיא מיילדת במקצועה התחילה לבצע בתינוק פעולות החייאה ובדקותיים הבאות הגיעו כמו מהשמים מתנדבי "איחוד הצלה" עם ציוד מתאים והמשיכו את פעולות ההחייאה עד שהדופק חזר והילד התחיל לנשום בכוחות עצמו."

יוסף רימל, מתנדב "איחוד הצלה", הגר בבית הסמוך, שמע את הצרחות העולות מהצימר ותוך מספר שניות הוא הגיע אל שפת הבריכה. במהלך המפגש הוא סיפר כי: "מצבו של הילד היה אנוש וזה נס שאנחנו רואים אותו היום חי ועל הידיים של ההורים. אני משוכנע שמהירות ההגעה שלנו אל הילד והפעולות המיידיות שביצענו בו באמצעות הדפיברילטור והציוד הרפואי שנמצא בתיק החובש שבידינו הביאו להצלת חייו.

אחרי עשרים דקות של מאמצים עילאיים הפעוט סוף סוף חזר לדופק שלו והועבר לבית החולים הקרוב. שבוע לאחר מכן לא ניתן היה להאמין כי הילד הזה שהיה יותר למעלה מאשר איתנו – זכה למתנת חיים בזכות הטיפול המיידי שקיבל".

 

 

לא תמיד טביעה מסתיימת כך.

לצערנו ישנם מקרים שבהם כבר מאוחר מדי. בנוסף, ישנם גם מקרים בהם נותרו הטובעים עם נזק בלתי הפיך ועם פגיעה מוחית, הנגרמת עקב חוסר חמצן במוח. טווח הזמן בו מגיעים צוותי ההצלה והציוד שבידיהם הינו קריטי.

יש לך יכולת למנוע את האסון הבא!

עם תחילת עונת הרחצה הנוכחית, "איחוד הצלה" זקוק בדחיפות לתיקי החייאה מתקדמים ולדפיברילטורים, על מנת לאפשר למתנדבים נוספים להציל חיים באזור המגורים שלהם. תיקי ההחייאה הללו כוללים ציוד לטיפול בהחייאה, קוצר נשימה, חוסר הכרה, פציעות טראומה, תאונות דרכים, טביעות ופציעות קשות.

"מדובר בציוד יקר וברובו ציוד מתכלה שממנף את רמת ההצלחה של המתנדבים הפעילים 24/7" –  מסביר אלי פולק מנכ"ל "איחוד הצלה" – אנו זקוקים להוסיף כמות גדולה של דפיברילטורים ולחדש את המלאי כך שהמתנדבים של "איחוד הצלה" יגיעו במהירות שיא ויגישו עזרה רפואית ראשונה עם הציוד החדיש והטוב ביותר וימשיכו להציל נפשות בישראל".

טופס יצירת קשר לתרומה

איחוד הצלה היא עמותה הפועלת ללא כוונת רווח.

תקציב איחוד הצלה מבוסס על תמיכת הציבור בישראל ובעולם, קרנות וחברות עסקיות.
פעילות רשת המתנדבים להצלת חיים מתאפשרת רק בזכות התרומות.

ניתן לתרום גם בהעברה בנקאית:

בנק לאומי 10
סניף 902 – רחוב יפו ירושלים
חשבון מס' 53150006

איחוד הצלה ישראל 1221 ע"ר

או דרך המוקד הטלפוני 1-800-33-1221