סניף בני ברק

לוגו איחוד הצלה

אודות הסניף:

סניף בני ברק הוקם בשנת תש"ע הסניף מנה כ-15 מתנדבים, כיום סניף בני ברק מונה כ-150 מתנדבים חובשים פרמדיקים ורופאים. רובם הוכשרו בקורסים של איחוד הצלה, העיר בני ברק היא עיר וותיקה ועשירית בגודלה בכל ערי הארץ, עם מאפיינים ייחודיים, מתנדבי הסניף זמינים לקריאות חירום בכל שעה, ונותנים מענה גם לכבישים הבין עירוניים מסביב. כשמסביב לשעון נותנים מענה מיידי לתושבים גם באמצעות האמבולנס וניידת טיפול נמרץ ע"י כ- 40 נהגים ביחידת האמבולנסים.  בבית המתנדב מתקיימים תפילות, שיעורי תורה/הלכה, וכן השיעור השבועי כל יום חמישי בהשתתפות נשיא והנהלת הסניף. מתנדבי איחוד הצלה 'סניף בני ברק' יוצאים לארועים במרחב שבין בני ברק, גבעת שמואל, רמת גן, גבעתיים תל אביב והסביבה. כמו כן מתנדבי הסניף מוזנקים לארועים המתרחשים על כביש 4, כביש 471 וכביש 481 המקיפים את העיר וכמובן למקרים רפואיים רבים בעיר בני ברק עצמה. העיר מונה כ-190,000 תושבים ועתידה להתרחב בשנים הקרובות עד ל-230,000 תושבים, הסניף בעל אופי חרדי. פועל בשיתוף פעולה מלא עם רבני העיר ומשמש כתובת גם למקרים שאינם בגדר עזרה ראשונה פרופר, כגון: איתור נעדרים, עזרה במקרי משבר והוא חלק ממצבת המתנדבים בעירייה בשעת חירום. הסניף המקומי פועל בשת"פ עם עיריית בני ברק מהדרכות עזרה ראשונה וזהירות בדרכים בגני הילדים ובמוסדות החינוך ועד לעזרה ואבטחת אירועים המוניים כלוויות וכו', הנהלת הסניף והמתנדבים כחלק מהעזרה התמידית לתושבים נקראים לא פעם ע"י הנהלת משטרת מרחב דן לעזרה בחיפוש ואיתור נעדרים. מתנדבי הסניף עושים משמרות בחדרי מיון בבתי החולים איכילוב, תל השומר, הסניף פועל בשת"פ מלא עם עיריית ב"ב, במגוון רחב של פרויקטים,פרויקט 'תן כבוד' בשיתוף היחידה לשירותים חברתיים ומחלקת הרווחה. הדרכות של ע"ר וזהירות בדרכים לעשרות גני ילדים ות"ת. אבטחת קעמפים, טיולים ועוד.

 

 

 

סיפור מרגש שהתרחש בעיר בני ברק, ממחיש בצורה הברורה ביותר את מסירותם ויעילותם של מתנדבי איחוד הצלה שאינם עוצרים רק להצלת חיים הנקרית בדרכם. זה היה יום רביעי בשבוע. מתנדבי 'איחוד הצלה' מסניף בני ברק, הוזעקו לאירוע של אדם ש"חש ברע". המתנדב היקר והמסור מיחידת האופנולנסים יוני בשארי שהגיע מיידית למקום, מצא בבית את אב המשפחה כשהוא חולה בדלקת ריאות חריפה. בתשאול קצר, מתברר שאב המשפחה אינו נוטל כל אנטיביוטיקה, אף על פי שהרופא נתן לו " מרשם". "אין לי כסף לרכוש את התרופה", אמר האב, כשבין מילה למילה הוא משתעל ומשתנק. המתנדב נכנס לסלון הבית ושם הוא רואה את הרצפה זרועה המזרונים ללא אפשרות לראות מרצפת אחת פנויה. לשאלתו, ענה האב בעיניים מושפלות ובנימה מתנצלת, "אנחנו ישנים יחד בחדר אחד כדי להתחמם אחד מהשני – אין לנו אפשרות לחמם את הבית מפני יוקר החשמל". באותו רגע ממש התגייסו מתנדבי הסניף על מנת לדאוג למשפחה ויצאו לערוך עבורם קניה מכל טוב. בתוך שעות ספורות פעלו בבית תנורי חימום, חשבון המים שולם לפני הניתוק, בגדים חמים נרכשו לילדים ואוכל חם לשבת הונח אחר כבוד במטבח. במקביל, המתנדב מיכה שולם העוסק כיועץ כלכלי, נכנס לעובי הקורה והחל מסייע למשפחה להשתקם כלכלית.

 

 

 

 

בעלי תפקידים:

ראש הסניף: אפי פלדמן – המשמש בשגרה כמנכ"ל אפליקציית 'לנסי' להזמנת אמבולנסים, וכבעלים של חברת 'אמבולנס בני ברק'. מתנדב בסניף מיום הקמתו.

חברי הנהלת סניף: נשיא הסניף הרב מרדכי ברזילי, ר' אלעזר קליין

רב הסניף: הגאון רבי סיני הלברשטאם שליט"א

חברי ועדת הרבנים: הרב יהודה סילמן שליט"א והרב שריאל רוזנברג שליט"א
מזכיר ועדת הרבנים של הארגון ר' אברהם ישעיהו קרליץ שליט"א מביא את דברם למתנדבים מעת לעת.
סגן ראש הסניף: ישראל אלתר.
מ"מ ראש הסניף: יחיאל מילר
רכז הלכה ארצי הרב נפתלי הלפרין שליט"א, אשר משמש כתובת לכל נושאי ההלכה, תורנויות שבת, הנחיות הלכתיות, התוויית דרך, ומסירת שיעור הלכה יומי למתנדבי הסניף בבית המתנדב.
ראש צוות קרית הרצוג והסביבה – ישראל גיגי.
אחראי אמבולנסים – דודי מנשה ומוישי סגל
מוקדנים אזוריים: ר' זאב שפירא, ישראל גיגי, שמואל אינדיג.
דובר הסניף: עוזי ברק.
מרכז ציוד: מנהל – מוטי נוימן. יחד עם צוות מובחר

מזכירות הסניף: מוישי וינשטוק

בית המתנדב: רח׳ שלמה המלך 9,  בני ברק. אפשר להגיע לביקור והתרשמות בתיאום עם מזכירות הסניף.