סניף אלעד

לוגו איחוד הצלה

אודות הסניף:

סניף אלעד מונה כ-70 מתנדבים חובשים פרמדיקים ורופאים. רובם הוכשרו בקורסים של איחוד הצלה, העיר אלעד היא עיר צעירה ומתפתחת עם מאפיינים ייחודיים, מתנדבי הסניף זמינים לקריאות חירום בכל שעה, ונותנים מענה גם לכבישים הבין עירוניים מסביב, 'סניף אלעד' הוא הסניף הראשון שהצטרף לאיחוד הצלה מיד עם הקמתו. הסניף מנה אז כ-30 מתנדבים והתפתח יחד עם העיר, כשאלעד הוקמה, העיר היתה עדיין אתר בניה אחד גדול. מתנדבים ותיקים מראש העין היו יוצאים לקריאות שאופייניות לאתרי בניה: פציעות, נפילות מגובה וכו'. עם השנים הפכה אלעד לאחת הערים הצעירות בארץ עם כ-60% ילדים מכלל תושבי העיר. כיום רוב הקריאות אופייניות לילדים: מחלות חום, פציעות ומקרי חנק. עם "התבגרות" העיר, משתנה אופי הקריאות לאט לאט, העיר מונה כ-50,000 תושבים ועתידה והתרחב בשנים הקרובות עד ל-100,000 תושבים, הסניף בעל אופי דתי-חרדי. פועל בשיתוף פעולה מלא עם רבני העיר ומשמש כתובת גם למקרים שאינם בגדר עזרה ראשונה פרופר, כגון: איתור נעדרים, עזרה במקרי משבר והוא חלק ממצבת המתנדבים בעירייה בשעת חירום.

בעלי תפקידים בסניף:

רב הסניף הרה"ג אברהם גרסייה – משמש כתובת לכל נושאי ההלכה, הנחיות, התוויית דרך.

חברי הנהלת סניף: ישראל אותמזגין, רפאל אלבז, ישעיהו פריינד, אשר מושקוביץ, יצחק דעבול.

מנהל מחסן: אבי צורי.

תחום גאוגרפי:

מתנדבי איחוד הצלה 'סניף אלעד' יוצאים לארועים במרחב שבין אלעד, ראש העין, שוהם, כולל את היישובים בסביבה: נחשונים, ברקת, גבעת כח ועוד.
כמו כן מתנדבי הסניף מוזנקים לארועים המתרחשים על כביש 6, כביש 444 וכביש 465 המקיפים את העיר וכמובן למקרים רפואיים רבים בעיר באלעד עצמה.

 

5 ממתנדבי הסניף מכהנים בתפקידים שונים בעיריית אלעד. מה שמיוחד, שהגיעו לתפקיד בעירייה בעקבות ההתנדבות באיחוד הצלה:

אבי שטרן – מכהן כחבר מועצת העיר ויו"ר ועדת תכנון ובניה.

אפי שטרן – מכהן כמנהל המוקד העירוני.

יחיקם גמליאל – מכהן כמנהל אגף נוער

יוסי לוי – מכהן כרכז נוער.

 

לפני כ-6 שנים אירעו באזור הכניסה לאלעד מספר תאונות דרכים קשות. אחת מהן זכורה למתנדבים במיוחד כאשר דקות לפני כניסת השבת התנגשו 2 כלי רכב בצומת הכניסה. 2 מנוסעי הרכב נהרגו במקום ועוד פצועה קשה נפטרה מפצעיה לאחר מס' ימים, זאת בנוסף לעוד 4-5 פצועים קלים יותר. מתנדבים רבים מהסניף עזבו את ההכנות האחרונות לפני שבת ויצאו לטפל בפצועים. אחד מהם היה אילן מעודה שכאשר הגיע למקום זיהה את אביו בין ההרוגים. למרות הקושי, הוא המשיך וטיפל בפצועים ורק לאחר שהאחרון עזב את המקום התפנה הצידה והתפרק.

בית המתנדב:

רח׳ אבטליון, ליד אולם הספורט.