שר הביטחון בני גנץ השתתף בטקס השקת אפודי מגן במהלך ביקור במטה הארצי של איחוד הצלה

שר הביטחון בני גנץ השתתף בטקס השקת אפודי מגן במהלך ביקור במטה הארצי של איחוד הצלה

השר גנץ: יש אתגרים גדולים כדרך הטבע ויש אתגרים שלא כדרך הטבע. בכולם אתם נמצאים, מתנדבי איחוד הצלה, עליכם נאמר כל המציל נפש אחת מישראל כאילו הציל עולם מלא.

צילומים: יחיאל גורפיין

שר הביטחון, בני גנץ הגיע היום (ראשון) יחד עם חברות הכנסת יעל רון בן משה יו״ר הועדה לפניות הציבור וח״כ רות וסרמן-לנדה לביקור מיוחד במטה הראשי של איחוד הצלה בירושלים והשתתף בטקס חנוכת 1,500 אפודי מגן קרמיים אשר יוענקו למתנדבי הארגון. השר, מלווה בחברות הכנסת ובצוותו המקצועי, קיבל סקירה על פעילות איחוד הצלה בימי שגרה ובחירום כאשר עודכן גם על פעילות המתנדבים בפיגוע ירי שהתרחש שעות ספורות לפני הביקור. נשיא איחוד הצלה אלי ביר יחד עם המנכ״ל אלי פולק, הציגו בפני השר את מוקד 1221 הבינלאומי של איחוד הצלה, את פריסת 6,200 המתנדבים ופעילותם ברחבי הארץ ואת כלי התחבורה והציוד הרפואי המשמש להצלת חיים. לאחר מכן התקיים טקס מיוחד בהשתתפות השר בו נחנכו 1,500 אפודי מגן קרמיים אשר יחולקו למתנדבי איחוד הצלה בכל רחבי הארץ בימים הקרובים.

במהלך הדברים שנשא בטקס אמר שר הביטחון בני גנץ: ״אני מאד שמח להיות כאן ולהודות לכם על ההתנדבות שלכם להצלת חיים פשוטו כמשמעו. אתם מראים בהתנדבות שלכם במוקדים ובשטח את הנכונות הכל כך גדולה והחשובה שלכם להצלת חיים שמשלבת חזון ויעילות לייצר את הרשת הזו ולחבר אותה בצורה שמביאה בפרק הזמן המינימלי את מי שיכול להגיש עזרה למי שצריך אותה. אין דבר יפה יותר מזה. האחדות ורוח ההתנדבות שאתם מביאים לכל גווני העם הישראלי היא דבר כל כך יפה וכל כך חשוב ואני מבקש שוב להודות לכם ולכן על העשייה הזו. אני רוצה לסיים בהערכה גדולה, יש אתגרים גדולים כדרך הטבע ויש אתגרים שלא כדרך הטבע. בכולם אתם נמצאים כארגון חסד והצלה ועליכם נאמר כל המציל נפש אחת מישראל כאילו הציל עולם מלא. זה מה שאתם עושים מדי יום יישר כח ומי יתן שידיכם יהיו ריקות מעבודה."

נשיא ומייסד איחוד הצלה אלי ביר אמר, "זה יום חשוב לאיחוד הצלה כאשר אנו משיקים בעזרת ידידי איחוד הצלה בארץ ובעולם 1,500 אפודי מגן אשר יסייעו למתנדבי איחוד הצלה בכל הארץ לתת מענה רפואי מיידי גם בזמני מלחמה ובעיתות חירום תוך שמירה על בטחונם האישי. אני מודה לשר הביטחון בני גנץ אשר נחשף לכלל הפעילות באופן ישיר והצטרף אלינו היום לאירוע החשוב אני גאה בכל אחד ואחת מאלפי המתנדבים שלנו מכל המגזרים והעדות של החברה הישראלית ביקור השר מעיד על התמיכה שהוא נותן למתנדבים ולארגוננו שעשה מהפכה בתחום העזרה הראשונה בישראל וכיום גם בעולם.

מנכ״ל איחוד הצלה אלי פולק, ״שמחתי לארח היום את שר הביטחון בני גנץ במטה הארצי של איחוד הצלה בירושלים ולהציג בפניו את הפעילות המופלאה של למעלה מ-6,200 המתנדבים המסורים למען הצלת חיים בכל רחבי הארץ. עשינו היום צעד ענק קדימה בהשקת 1,500 אפודי המגן אשר יחולקו למתנדבי איחוד הצלה ויגנו על בטחונם האישי בעת מתן מענה לקריאות רפואיות. שמחתי לשמוע מכבוד השר שיש לנו אוזן קשבת אצל השר וצוות לשכתו אשר מחוייבים לחלוטין בכל מה שנוגע לבריאות הציבור ולהצלת חיים ואני בטח שבכל מקום בו יהיה הוא יהיה לעזר עבור פעילות הצלת החיים של מתנדבי איחוד הצלה.

 

בעלי הכשרה רפואית, מעוניינים להצטרף להתנדבות באיחוד הצלה

אולי גם יעניין אותך