שדרות: איחוד הצלה תרגלו עם צה"ל – פגיעת רקטה בבית ספר

שדרות: איחוד הצלה תרגלו עם צה"ל - פגיעת רקטה בבית ספר
אמש: תרגיל איחוד הצלה בדרום דימה פגיעת רקטה בבית ספר בשדרות בו שהו עשרות ילדים

מתנדבי איחוד הצלה ערכו אמש (שני) תרגיל רפואי נרחב "שומרים על הנגב ועוטף עזה". התרגיל התקיים בחצר בית הספר "יסודי התורה"  בשדרות  לרגל סיום קורסי חובשים  בעיר שדרות ובבאר שבע. 50 החובשים החדשים יתנו מענה בכל אירוע חירום רפואי באזור הנגב ועוטף עזה כחלק מ"צוות דניאל" באיחוד הצלה אשר הוקם לזכרו של הילד דניאל טרגרמן שנרצח ביישוב נחל עוז מפגיעת פצמ"ר שירה החמאס במהלך מבצע צוק איתן לפני כשנתיים.

החובשים, יחד עם חיילי חיל הרפואה מהחטיבה הדרומית בצה"ל תרגלו תרחיש המדמה אירוע רב נפגעים במסגרתו רקטה פגעה בחצר בית ספר. תלמידי כיתת המצוינות בבית הספר שימשו נפגעים מדומים בתרגיל. חובשי איחוד הצלה יחד עם החיילים תרגלו טיפול במגוון רחב של פציעות שמקורן בפגיעת הרקטה על מנת להיות מוכנים, חס וחלילה, לתרחיש אפשרי דומה.

עם סיום התרגיל התקיים טקס סיום 'קורס החובשים' במעמד נשיא ומייסד איחוד הצלה אלי ביר, ראש העיר שדרות אלון דוידי, יו"ר הארגון הרב זאב קשש, מנכ"ל איחוד הצלה משה טייטלבוים, מנכ"ל קרן ישראלייף אלי פולק, סמנכ"ל איחוד הצלה לייזר היימן, ורבנים ואישי ציבור.

מתנדבי איחוד הצלה

מתנדבי איחוד הצלה

נשיא איחוד הצלה אלי ביר אמר כי "אני מתרגש לעמוד פה ולראות את המתנדבים שמצטרפים לצוות שמנציח בפעילותו להצלת חיים את זכרו של דניאל טרגרמן. ואני יודע שמשפחתו של דניאל גאים בפעילות המתנדבים ב'צוות דניאל' ומברכים על היוזמה"

צילומים: אפרים גרינוולד, דוד לף –

בעלי הכשרה רפואית, מעוניינים להצטרף להתנדבות באיחוד הצלה

אולי גם יעניין אותך