ראש ממשלת ישראל לשעבר, נפתלי בנט, ביקר היום בשטח כינוס הכוחות של ארגון המתנדבים הלאומי – איחוד הצלה בדרום הארץ

ראש ממשלת ישראל לשעבר, נפתלי בנט, ביקר היום בשטח כינוס הכוחות של ארגון המתנדבים הלאומי - איחוד הצלה בדרום הארץ

עם פרוץ המלחמה, הקים איחוד הצלה שטח כינוס גדול בדרום הארץ, בו מרוכזים עשרות אמבולנסים, ניידות טיפול נמרץ, מאות מתנדבים אשר נותנים מענה תחת אש 24/7 לתושבי הדרום ועוטף עזה, חפ״ק, מרכז לוגיסטי ועוד.

ראש ממשלת ישראל לשעבר נפתלי בנט ביקר בשטח הכינוס היום יחד עם נשיא ומייסד איחוד הצלה אלי ביר, מנכ"ל הארגון אלי פולק וסמנכ"ל המבצעים דובי מייזל וסמנכ״ל תכנון ואסטרטגיה משה לוי שסקרו בפניו את כלל הפעילות מצילת החיים אותה מבצעים מתנדבי הארגון מתחילת המלחמה.

בנט שוחח עם המתנדבים שהצילו חיים תחת אש בזירות המדממות בדרום החל משעות הבוקר המוקדמות של יום שבת, סייר בחפ״ק המבצעי ובמתחם אריזת הציוד הרפואי וההומניטרי שהקים הארגון בשטח הכינוס, ממנו יוצאות ערכות למשפחות וחיילים בעוטף.

בתום הביקור אמר ראש הממשלה לשעבר, נפתלי בנט: ״באותה שבת ארורה, אתם, ארגון איחוד הצלה, המתנדבים המסורים, הוכחתם את עצמכם כלבנת יסוד החיונית לביטחון הלאומי של מדינת ישראל.

אתם מוכיחים פעם אחר פעם את שלושת היסודות הכי חשובים: הביזור: ידעתם למלא את החורים החסרים בשעות הראשונות של האירוע, אתם נמצאים בכל רחבי המדינה, מצילים חיי אדם יום יום שעה שעה, בשגרה ובמלחמה. הרוח: רוח ההתנדבות, העשייה, ואתם עושים את זה גם כשזה לא הזמן הכי נוח או הסביבה הכי בטוחה. היסוד השלישי הוא האחדות: איחוד הצלה מאחד את כל השכבות, המגזרים והאוכלוסיות במדינת ישראל.

אני גאה להיות פה היום ולראות את המסירות העצומה שלכם והעשייה הבלתי מתפשרת שלכם למען המטרה הנעלה של הצלת חיי אדם.״

אלי ביר, נשיא ומייסד איחוד הצלה: ״ארגון איחוד הצלה עומד לימין מדינת ישראל ויהיה זמין לכל משימה שיידרש לעשות למען אזרחיה, כפי שעשינו מאז הקמתינו ובפרט בימים קשים אלה. המגוון המדהים של מתנדבי איחוד הצלה המוסלמים, הנוצרים, היהודים ועוד, שמתאחדים 365 ימים בשנה למען הצלת חיים הוא הכוח של מדינת ישראל בתקופה הזאת.״

מנכ"ל איחוד הצלה אלי פולק: ״אני מודה למר בנט, אשר למרות עיסוקיו הרבים הקדיש מזמנו ובא לחזק את מאות המתנדבים ולראות מקרוב את הפעילות המדהימה שלהם בשטח.״

 

קרדיט צילום: נועה אושרי – איחוד הצלה

בעלי הכשרה רפואית, מעוניינים להצטרף להתנדבות באיחוד הצלה

אולי גם יעניין אותך