ראש הממשלה נתניהו ורעייתו בביקור במטה איחוד הצלה: "אתם ראויים לכל הכרה על הצלת חיים"

ראש הממשלה נתניהו ורעייתו בביקור במטה איחוד הצלה: "אתם ראויים לכל הכרה על הצלת חיים"

רוה״מ בנימין נתניהו ורעייתו הגברת שרה נתניהו, ביקרו היום במטה הארצי של ארגון המתנדבים הלאומי – איחוד הצלה ונחשפו לתיעודים קשים ועדויות מרגשות ממצלמות האמבולנסים של הארגון מה – 7 באוקטובר.

במהלך הביקור, צפו ראש הממשלה ורעייתו בחומרים שטרם נצפו מהדקות הראשונות של ה-7 באוקטובר כפי שצולמו במצלמות האמבולנסים של הארגון, ושמעו עדויות דרמטיות מהמתנדבים.

ראש הממשלה ורעייתו: "אתם ראויים לכל הכרה על הצלת חיים"

——

ראש ממשלת ישראל מר בנימין נתניהו ורעייתו הגברת שרה נתניהו, ביקרו היום (שלישי) במטה הארצי של ארגון המתנדבים הלאומי – איחוד הצלה בירושלים ונפגשו עם הנהלת הארגון, המתנדבים והמתנדבות.

 

ראש הממשלה ורעייתו קיבלו סקירה רחבה על כלל הפעילות מצילת החיים, אותה מבצעים כ – 7,000 מתנדבי איחוד הצלה ברחבי הארץ באופן יום-יומי ובאומץ רב תחת אש בדרום וביישובי העוטף, מיום ה-7 באוקטובר ולאורך מלחמת חרבות ברזל.

 

ראש הממשלה ורעייתו נחשפו לחומרים דרמטיים וקשים מהשטח וממצלמות האמבולנסים של הארגון, ושמעו עדויות מרגשות ממתנדבי הארגון שחירפו נפשם למען הצלת חיי אדם, כבר מהדקות הראשונות של השבעה באוקטובר.

ראש הממשלה: "רעייתי ואני באנו להיות כאן עם אלי ביר ואלפי המתנדבים של איחוד הצלה: יהודים וערבים, כ- 700 ערבים מוסלמים ואחרים, שהתנדבו לעזור ולהציל חיים, יחד עם חילונים וחרדים, 50% חרדים – אנשים שפרוסים בכל הארץ ונותנים מעצמם. הם הצילו חיי אדם רבים ב-7 באוקטובר, תחת אש ולפעמים ספגו אש וטיפלו בעצמם תוך כדי שהצילו חיים – והם עושים את זה כל הזמן. אני חושב שאתם ראויים לכל הכרה על הצלת חיים. הצלתם הרבה אנשים ואתם עושים עבודה נהדרת. כל הכבוד לכם.״

אל ראש הממשלה ורעייתו התלוו ר' הסגל צחי ברוורמן ומזכיר הממשלה יוסי פוקס.

אלי ביר, נשיא ומייסד איחוד הצלה: ״מתנדבי איחוד הצלה היו הראשונים שהגיעו לזירות הלחימה המדממות בדרום ובעוטף ב-7 באוקטובר והצילו את חייהם של מאות אזרחים, חיילים ואנשי כוחות הביטחון. התרגשתי מאוד מהערכתו הרבה של ראש הממשלה מר בנימין נתניהו ורעייתו הגברת שרה נתניהו על עבודת הקודש של המתנדבים המסורים שטיפלו וחילצו את הנפגעים הרבים תחת אש המחבלים. איחוד הצלה ימשיך להעניק סיוע ולהירתם למשימות לאומיות בשגרה ובחירום למען אזרחי ישראל.״

אלי פולק, מנכ"ל איחוד הצלה: ״אלפי מתנדבי איחוד הצלה מצילים חיים מסביב לשעון בדרום הארץ, כבר מהדקות הראשונות של תחילת המלחמה ב-7.10. המחויבות הבלתי מתפשרת שלהם והדבקות במטרה הם מעוררי השראה. החשיבות והערך של מתנדבי איחוד הצלה בשגרה ובחירום הוכיחו את עצמם וקיבלו משנה תוקף מאז השבת של ה-7 באוקטובר, כאשר מאות אזרחים מבקשים להצטרף ולהתנדב כחובשים בארגון. החיבוק שקיבלנו מעם ישראל מאז תחילת המלחמה נותן לנו את הכוח להמשיך ולהציל חיים ואנו נעשה הכל בכדי להתפתח, לגדול ולתת את המענה הטוב, המהיר והמקצועי ביותר לכל מי שזקוק לו.״

 

צילום: אגף תקשורת איחוד הצלה

בעלי הכשרה רפואית, מעוניינים להצטרף להתנדבות באיחוד הצלה

אולי גם יעניין אותך