הכר את המתנדב סוזנה שריבקר – בני ולבנה כחלון

הכר את המתנדב סוזנה שריבקר - בני ולבנה כחלון
שיתוף

הכר את המתנדב סוזנה שריבקר – בני ולבנה כחלון סניף טבריה וסובב כנרת

פרטים אישיים: סוזנה במקורה מהעיר אשדוד אך מתגוררת כיום בקיבוץ בשם תל קציר הממוקם מדרום לכנרת. סוזנה מתנדבת ב'תן כבוד' באמצעות IMPACT, ומבקרת אצל אזרח ותיק בשם בני לפחות פעם בשבוע.

הצטרפתי לתן כבוד כי: סוזנה הסבירה שהיא מתעניינת ומעורבת בתחום הרפואה מגיל צעיר. לדבריה, "מגיל 14 כבר הייתי חובשת מוסמכת והייתי יוצאת למשמרות אמבולנס עם הצוות. מאוחר יותר, כשהייתי בצה"ל, עברתי קורס מתקדם נוסף לצבא וסיימתי בהצטיינות. אפילו עבדתי כמצילה בחוף. אז בעצם, אני אוהבת לעזור לאחרים. בכל פעם שהייתי מגיעה למקרים רפואיים עם הצוות שלי, הייתי פוגשת אנשי צוות של איחוד הצלה שהיו תמיד הראשונים במקום. אז כשהוצגתי מחדש לארגון ולתן כבוד, הרגשתי שסוף סוף יש לי את ההזדמנות להיות חלק וממש התרגשתי".

כעת, לאחר שהתנדבה במשך זמן מה, סוזן מאשרת שהיא בהחלט עשתה את ההחלטה הנכונה להצטרף ל'תן כבוד'. "נהניתי מזה ואני מרגישה שאני עושה משהו חשוב באמת. הביקורים ממלאים חלל שהיה לי כשלא תרגלתי להיות חובשת. אני מרגישה חלק מהארגון ומחוברת לאנשים בו. יש לי קשר טוב עם רכז הסניף שלי, מאיר חיון, שמספק לי את כל מה שאני צריכה”.

חשיבות ההתנדבות בפרויקט: סוזנה מדגישה שהבדיקה הרפואית השבועית כל כך חשובה ומועילה. "פעם אחת, כשהייתי עם המשפחה שלי באשדוד במשך היום, לבנה התקשרה אליי וסיפרה לי משהו שקרה מוקדם יותר באותו היום. בעלה איבד את הכרתו אז היא התקשרה לאיחוד הצלה שמיהרה והביאה אותו לבית החולים. הרופאים הבינו שגופו של בני הגיב קשות לתערובת התרופות שהוא נוטל לפרקינסון. הייתי עצובה שלא יכולתי להיות שם בשבילם באותו הרגע, אבל למחרת, באתי ישר לשם לנחם אותם. ושוב, ממש לאחרונה, שמתי לב שסוכר הדם של בני גבוה בצורה יוצאת דופן. הבנתי שהגוף שלו חווה משהו כמו האירוע שעבר. בסופו של דבר, הבנו שזה רק בגלל שהוא אכל כמה ענבים לפני הבדיקה, אבל זה רק מראה כמה חשובות הבדיקות האלה. הצלחתי לתפוס את זה ולהזכיר להם שהתזונה משפיעה רבות על הגוף".

הקשר עם הותיק: סוזנה ובני אוהבים לשבת ולבלות קצת ביחד. "אנחנו מדברים על החיים שלנו, אנחנו משחקים ולפעמים יוצאים החוצה לטייל. לבני ולבנה יש המון אלבומי תמונות שהם אוהבים להראות לי ולהיזכר בהם. הם זוכרים סיפורים שונים מהשנים האחרונות כשאנחנו מסתכלים בתמונות והם מספרים לי על המשפחה שלהם. אני חושבת שגם לבני חשוב שנעשה תרגילים כאלה כדי לעזור לשפר את הזיכרון שלו ולהחליש את ערפל הדמנציה”. "לאחרונה בני ואני קראנו יחד ספר על השואה בלוב ובמרוקו. זה ממש מעניין אותי כי אני שומעת בעיקר על הסיפורים מאנשים מפולין, גרמניה וכו', שהם יותר נפוצים. בני, נולד בלוב ושרד שם את השואה. יש לנו שיחות ממש מעניינות בזמן שאנחנו קוראים את הספר ואז הוא תמיד מביא את התובנות שלו לשולחן. הוא רוצה לכתוב ספר על הסיפור שלו ושל משפחתו”. "בני הוא איש ממש מצחיק עם חוש הומור נהדר. יש לנו זמן מלא בצחוק וזיכרונות שמחים. הבית שלהם מרגיש לי כמו בית שלי ואני מרגישה שהם דואגים לי כאילו הם הסבא והסבתא שלי. קשה לי לפעמים, שאני גרה רחוק מהמשפחה שלי באשדוד, אבל תמיד הם מצליחים להרים לי המורל ולשמח אותי. אני חושבת שזה אחד הדברים הגדולים שבני ולבנה נתנו לי, תחושה של רוגע ושמחה. ובעיקר הרגשת המשפחה והאהבה – אהבה אלי ואהבה אחד לשני, היא שעזרה לי לעבור את השנה הזו".

מילה מהותיק: לבנה הסבירה שבני חולה במחלת פרקינסון והביקורים האלה של סוזנה ממש עוזרים לו. "הוא מוגבל חברתית ולא מבלה עם הרבה אנשים מלבדי בגלל הפרקינסון. עבורו, כשסוזנה מגיעה, זה כמו אור זוהר ונשימה של אוויר צח. הוא פתאום נפתח ומתחיל לדבר ולספר סיפורים. הוא לא יכול לחכות לביקורים שלהם בכל שבוע ואוהב את הזמן שלהם ביחד". לפעמים גם לבנה מצטרפת. "כשסוזנה באה, היא יושבת עם בני בבית או במרפסת, והם מדברים, כל פעם על משהו אחר. שמתי לב שכיף לו לדבר ומעניין לה להקשיב. הם יוצרים קשר טוב ומסתדרים נפלא ביחד". לבנה מאוד מעריכה את פרויקט 'תן כבוד' ואת סוזנה. לדבריה, "תן כבוד זה נפלא ועוזר להרבה קשישים, כולל אותנו. אנו אסירי תודה".

 

דבר הרכז: מאיר חיון סניף טבריה וסובב כנרת 'תן כבוד' בטבריה קם לתחייה בשנה האחרונה, וב"ה כבר אנו רואים את העשייה של המתנדבים היקרים, גם אם אנחנו בתחילת דרכנו זה עדיין משמעותי, נרתמתי לפרויקט בעקבות איציק לוי ז"ל מתנדב שלנו שהקים את הפרויקט בטבריה ולאחר שנפטר 'תן כבוד' בטבריה פחת וירד, וב"ה לזכרו הרמנו את הכפפה יחד עם אוריה שדה סגנית יחידת חוסן התחלנו בעשייה. בעיניי זה מסמל את המיוחדות של האנשים המתנדבים בפרויקט מזמנם האישי וכל זה כדי להיות שם בשביל המבוגרים, כמו שכתוב "אל תשליכני לעת זקנה" זה מה שהם עושים וזה מצווה גדולה מאוד. לסיום אברך את סוזנה היקרה, שמתנדבת כמה וכמה פעמים בשבוע ועושה את זה בצורה הכי טובה שיש, מתנדבת מעורכת מאוד עם לב זהב מאחל לה שתמשיך לעשות חייל, זכינו שיש לנו אותה בפרויקט, ובנוסף גם לשאר המתנדבים נודה כאן ובעז"ה שנמשיך בעשייה מכל הלב.

סכום התרומה
תשלום
בחירת המוצר מציל החיים

לתרומה בסכום אחר

תרומה של: ₪6000 חודשים
מודים לך על תרומתך בסך ₪
* קבלה תשלח לדוא"ל מייד לאחר התרומה
הגעתי מהמוקד הטלפוני
אשמח לקבל חדשות ועדכונים אני מסכים לתנאי התקנון

בשנה האחרונה אלפי מתנדבי איחוד הצלה מכל הארץ, טיפלו ב-625,000 מקרי חירום רפואיים בזמן הגעה של 160 – 90 שניות!

הם לא גובים תשלום על הטיפול מהחולים והפצועים, הם יכולים להמשיך ולהציל חיים, רק בזכות התרומה שלך.

אולי גם יעניין אותך

סכום התרומה
תשלום
בחירת המוצר מציל החיים

לתרומה בסכום אחר

תרומה של: ₪3240 חודשים
מודים לך על תרומתך בסך ₪
* קבלה תשלח לדוא"ל מייד לאחר התרומה
הגעתי מהמוקד הטלפוני
אשמח לקבל חדשות ועדכונים אני מסכים לתנאי התקנון