סגל הפיקוד של כבאות והצלה במחוז ירושלים ביקר במטה "איחוד הצלה"

איחוד הצלה
סגל הפיקוד של כבאות והצלה במחוז ירושלים, בראשות מפקד המחוז, טפסר בכיר אלי פרץ, ביקרו היום (שלישי) במטה "איחוד הצלה".
טפסר בכיר פרץ וקציניו שמעו סקירה על פעילות מתנדבי 'איחוד הצלה' – רופאים, פרמדיקים וחובשים – בגזרת מחוז ירושלים ולמדו בהרחבה על פעילות הארגון להצלת חיים. יו"ר 'איחוד הצלה' זאב קשש ושמואל אברהם, מתאם חירום וביטחון ב'איחוד הצלה' הובילו את הביקור במהלכו קיבלו מפקדי לוחמי האש הסבר על אופן ההפעלה של מערך המתנדבים ב׳איחוד הצלה׳ המונה כיום 3,000 כונני רפואת חירום בכל הארץ, מתוכם כ-400 הפועלים בבירה.

כמו כן, הוצגה בפני סגל פיקוד מחוז ירושלים שיטת הפעולה של 'איחוד הצלה' בשגרה ובשעת חירום. הם שמעו על שיתופי הפעולה של הארגון עם ארגונים נוספים, התרשמו מרכבי הארגון: אופנועי האמבולנס (אופנולנסים), מהאמבולנסים ומרכבי השטח. בסיור במרכז הציוד הארצי למדו הקצינים על הציוד הרפואי המתקדם בו משתמשים אנשי 'איחוד הצלה' על מנת להציל חיים. לקראת סוף הביקור סוכם כי יתקיימו מפגשי עבודה בין קציני המחוז הרלוונטיים לגורמי איחוד הצלה, להידוק שיתוף הפעולה בין הגופים.

יו"ר "איחוד הצלה" זאב קשש אמר בסיכום הביקור "אני מודה למפקד מחוז ירושלים ולסגל הפיקוד על הרצון לשתף פעולה עם מתנדבינו. אני סמוך ובטוח כי שיתוף פעולה בין כבאות והצלה ל'איחוד הצלה' יטיב עם תושבי ירושלים ויתרום לביטחונם ובריאותם". שמואל אברהם, מתאם חירום וביטחון ב'איחוד הצלה', אמר כי "פעמים רבות, באירועי חירום, אנשי הרפואה המתנדבים של 'איחוד הצלה' הינם אנשי כוחות ההצלה הראשונים בשטח. ביסוס שיתוף הפעולה המקצועי עם כבאות והצלה בכל הרמות והמכלולים תוכיח את עצמה בפעילות שני הארגונים למען ביטחון הציבור".

צילום: משה מזרחי, איחוד הצלה.

בעלי הכשרה רפואית, מעוניינים להצטרף להתנדבות באיחוד הצלה

אולי גם יעניין אותך