ניצב אמיר כהן, מפקד מחוז דרום: הייתי איתכם שם, תחת אש המחבלים, עשיתם עבודת קודש, הצלתם מאות אנשים ואני מצדיע לכם

ניצב אמיר כהן, מפקד מחוז דרום של משטרת ישראל וסגל הפיקוד שלו, ביקרו היום בשטח כינוס הכוחות של ארגון המתנדבים הלאומי – איחוד הצלה בדרום הארץ.

עם פרוץ המלחמה, הקים איחוד הצלה שטח כינוס גדול בדרום הארץ, בו מרוכזים עשרות אמבולנסים, ניידות טיפול נמרץ, מאות מתנדבים אשר נותנים מענה תחת אש 24/7 לתושבי הדרום ועוטף עזה, חפ״ק, מרכז לוגיסטי ועוד.

ממ״ז דרום וסגל הפיקוד ביקרו היום בשטח הכינוס יחד עם סמנכ"ל המבצעים של איחוד הצלה דובי מייזל, סמנכ״ל מתנדבים ותפעול לייזר היימן וסמנכ״ל תכנון ואסטרטגיה משה לוי, שסקרו בפניהם את כלל הפעילות מצילת החיים אותה מבצעים מתנדבי הארגון מתחילת המלחמה.

הם שוחחו עם המתנדבים שהצילו חיים תחת אש בזירות הלחימה המדממות בדרום החל משעות הבוקר המוקדמות של השבת השחורה ב7.10, סיירו בחפ״ק המבצעי, במתחם המיוחד של יחידת חוסן (חירום וסיוע נפשי) ובמתחם אריזת הציוד הרפואי וההומניטרי שהקים הארגון בשטח הכינוס, ממנו יוצאות ערכות למשפחות וחיילים בעוטף.

מפקד המחוז ניצב אמיר כהן, אמר למתנדבים בתום הביקור: ״באתי לכאן היום עם הפיקוד הבכיר של מחוז דרום במשטרת ישראל כדי לומר לכם תודה.
לאחר האירועים הקשים שעברנו כולנו החל מהשבת הארורה של ה7.10, ולאחר שראיתי את מסירות הנפש של מתנדבי איחוד הצלה שלמרות הסכנה חירפו נפשם בכדי להציל שוטרים חיילים ואזרחים תחת אש, הצבתי לעצמי משימה חשובה והיא להכניס אתכם כזרוע חשובה ומרכזית בשיתוף הפעולה איתנו בשגרה ובחירום. הפריסה המרשימה שלכם ברחבי מדינת ישראל בכלל ובדרום בפרט היא יתרון גדול מאוד שאנחנו כמשטרה צריכים למסד אותו. הייתי איתכם שם, תחת אש המחבלים, עשיתם עבודת קודש, הצלתם מאות אנשים ואני מצדיע לכם.״

דובי מייזל סמנכ״ל מבצעים באיחוד הצלה: ״תפיסת ההפעלה של איחוד הצלה, הפועל כארגון מתנדבים המגיעים מתוך הקהילה, חשיבותם של מתנדבי איחוד הצלה ככח עזר למשטרת ישראל וכוחות הביטחון בשגרה ובחירום חשובה מאין כמותה. אני מודה למפקד המחוז על התמיכה והמילים החמות. נמשיך לעמוד לצד מדינת ישראל, משטרת ישראל וכל הזקוקים לנו, במקצועיות ובזמינות תמידית.״

צילום: יחיאל גורפיין – איחוד הצלה

בעלי הכשרה רפואית, מעוניינים להצטרף להתנדבות באיחוד הצלה