משפחת אדלסון נתנה חסות לטיסות ל-500 פליטים אוקראינים לישראל

משפחת אדלסון נתנה חסות לטיסות ל-500 פליטים אוקראינים לישראל

משפחת אדלסון נתנה חסות לטיסות ל-500 פליטים אוקראינים לישראל

משפחת אדלסון נתנה חסות לטיסות של 500 פליטים אוקראינים לישראל באמצעות מבצע "כנפיים כתומות", המאחדת פליטים אוקראינים רבים עם בני משפחתם הישראלים.

בני משפחת אדלסון, ילדיה של ד"ר מרים אדלסון ושלדון אדלסון ז"ל, מימנו לאחרונה טיסות ליותר מ-500 פליטים יהודים אוקראינים בדרכם למציאת מקלט בישראל. הטיסות, שהיו חלק ממבצע "כנפיים כתומות" של איחוד הצלה, הביאו לישראל את הפליטים מקישינב, מולדובה ויאסי, רומניה, לישראל בשלושת השבועות האחרונים.

אחת מהטסות על טיסת החילוץ שמימנה משפחת אדלסון הייתה אירנה, פליטה אוקראינית מקייב שהגיעה למולדובה לבדה. אירינה סבלה ממצב רפואי מסובך שחייב אותה לקבל טיפול רפואי רציף, אותו לא יכלה לקבל בקייב מאז תחילת המלחמה, ובמהלך נסיעתה לגבול. בשל מצבה היא פונתה לבית חולים מקומי בקישינב וביקשה מצוות בית החולים להגיע לישראל כדי להתאחד עם בנה המתגורר בכפר הנוער מאיר שפיה. בשל מצבה, הצוות בבית החולים לא היה מוכן לתת לה לעזוב ללא טיפול רפואי מפוקח, והם בהחלט לא היו מוכנים לתת לה לטוס ללא השגחה רפואית אל מחוץ למדינה.

לאחר שראתה את פעילות צוות המתנדבים של איחוד הצלה בקישינב למען הפליטים האוקראינים, פנה אחד מאנשי הצוות הרפואי בבית החולים לצוות של איחוד הצלה בקישינב ושאל אם יש דרך בה יוכלו לעזור לאירנה. הפרמדיק הראשי של איחוד הצלה, אבי מרכוס, ששימש כקצין הרפואה הראשי של משלחת הארגון למולדובה ולגבול אוקראינה, שלח את אחד הרופאים המתנדבים ששהה בקישינב לבקר את האישה ולערוך בדיקה רפואית מקיפה. הרופא קבע כי עם השגחה רפואית מיוחדת האישה יכולה לעלות על הטיסה ולעשות את המסע לישראל, וחתם על מסמך הקובע זאת. כך צוות בית החולים יכל לשחרר את האישה לטיפול הצוות הרפואי של איחוד הצלה, שדאג שתהיה בטיסה, בליווי רפואי צמוד, וכל זאת הודות לחסות משפחת אדלסון.

יומיים לאחר הביקור של הרופא המתנדב של איחוד הצלה בבית החולים, האישה הייתה על מטוס לישראל. עם נחיתתה בארץ היא נאספה ונלקחה למאיר שפיה והתאחדה עם בנה. בנה היה מאושר מכיוון שלא ציפה שאמו תוכל להגיע לישראל. הוא כתב לארגון מכתב תודה מעומק הלב בו הביע את הכרת התודה שלו על כל מה שנעשה כדי לאחד את המשפחה ולהביא את אמו החולה, למרות הכל לישראל, לחוף מבטחים.

נשיא ומייסד איחוד הצלה אלי ביר דיבר על נדיבותה של משפחת אדלסון. "הודות לתמיכתם של אדם, מתן, סיון ופטריק, ילדיהם של ד"ר מרים אדלסון ושלדון אדלסון ז"ל, מי ייתן וזכרו יהיה ברכה, הצלחנו להביא את האישה הזו ועוד 500 פליטים יהודים למקום מבטחים בישראל. הצוותים שלנו סיפקו לפליטים סיוע הומניטרי בגבול אוקראינה, כמו גם בתוך מולדובה, רומניה ומדינות אחרות, ואז הטסנו אותם לישראל בטיסות החכורות המיוחדות שלנו, תוך מתן כיסוי רפואי מלא לאורך כל הדרך. התמיכה שלהם אפשרה לנו להציל את האנשים האלה ולהביא אותם למקום מבטחים ולאחד לא רק את אירנה עם בנה אלא גם משפחות רבות אחרות."

 

בעלי הכשרה רפואית, מעוניינים להצטרף להתנדבות באיחוד הצלה