מיזם אמא

מיזם אמא

כחלק מיוזמת משפחת וייס, הוקם בשנה האחרונה מיזם "אמא", שמטרתו להעצים נשים אלמנות, מרביתן אמהות צעירות לילדים קטנים שאיבדו בנסיבות טרגיות את בן זוגן, אבי ילדיהן, במגיפת הקורונה, בתאונות דרכים או ממחלות סופניות ולתת להן הכשרה בתפקידי רפואה דחופה, ובכך לצרפן למשפחה הכתומה הגדולה, לספק להן תעסוקה נוספת, שתשזור אור של התגייסות ועזרה לזולת, מה שיעצים אותן ויגדיל את התקווה בחייהן ובחיי משפחתן.

"ההצטרפות לשורותיו של איחוד הצלה מרחיבה את המעגלים החברתיים של נשים אלו", מסבירה קרן אריאלי, מנהלת המיזם, "היא הופכת אותן לחברות יקרות ערך בקהילותיהן.. הן מוערכות יותר על ידי בני משפחתן, שרואים בהן "סופר וומן", נשים שמספיקות הכל, מלאות עשיה ברוכה ונתינה.

יתרה מכך, הכשרתן כחובשות, המוכרת על ידי משרד הבריאות בישראל, פותחת הזדמנויות רבות לתעסוקה בשכר בתחום שירותי הבריאות וגם בהתנדבות וזה נפלא ממש".

קרן, אלמנה בעצמה, גויסה למיזם לפני שנה, ומאז הוא גדל ומתעצם. יותר מ30 נשים השתתפו בקורס חובשות וקורס לקיחת דמים מותאם לאלמנות שישתלבו בעז"ה  ביחידת הנשים שכיום מתגאה בלמעלה מ-1000 מתנדבות המצילות חיים מדי יום.

"העצמה זו של המתנדבות שלנו", היא ממשיכה ומדגישה, והרחבת הזדמנויות התעסוקה והתנדבות שלהן באמצעות הכשרתן כמדריכות עזרה ראשונה, חובשות במוקד החירום להזנקת צוותי ההצלה,  צוות אמבולנס, עזרי חדר מיון, ליווי סיורים רפואיים ועוד – עוזרת להן לפרנס את משפחותיהן לחיות עם  תחושת סיפוק גדולה – מהלימודים וכמובן גם מהעשייה".

בעלי הכשרה רפואית, מעוניינים להצטרף להתנדבות באיחוד הצלה

אולי גם יעניין אותך