מבצע ״מגן וחץ״

מבצע ״מגן וחץ״

באיחוד הצלה נערכים בפריסה מבצעית רחבה למבצע ״מגן וחץ״ שהחל בעקבות החשש מההסלמה בדרום

בעיצומו של מבצע מירון, ולאחר קבלת העידכונים השוטפים מדרום הארץ, החלו בארגון המתנדבים הלאומי - איחוד הצלה להיערך להסלמה ביטחונית בדרום במידת הצורך.

בישיבת הערכת מצב מיוחדת שהתקיימה בחפ״ק איחוד הצלה במירון, בה השתתפו ראשי האגפים ובעלי התפקידים הרלוונטיים, הוחלט על תגבור מיידי של סניפי הדרום והעוטף, על ידי רופאים, פראמדיקים וחובשים.

אמבולנסים, ניידות טיפול נמרץ ורכבי החירום של הארגון, ישונעו גם הם לדרום והמתנדבים יקבלו ערכות מיגון אישיות הכוללות קסדות ואפודי מגן.

דובי מייזל, סמנכ״ל מבצעים באיחוד הצלה: ״במהלך הלילה והבוקר קיימנו הערכות מצב רבות עם קציני הביטחון של העירייות והמועצות בדרום, חודדו הנחיות למתנדבים ובתי המתנדב שלנו בדרום הונחו להיערך להסלמה, לרענן את מרכזי הציוד הרפואי ולהכין אותם לכל תרחיש. בנוסף, תגברנו גם את מוקד החירום שלנו, שערוך ומוכן לתת מענה 24/7.״

אוריאל בלמס, מנהל אגף תפעול יחידת חוסן באיחוד הצלה: ״כונני יחידת חוסן – סיוע נפשי ראשוני של איחוד הצלה הונחו להעלות את רמת הכוננות ולהעניק סיוע לתושבי הדרום במידת הצורך. הסיוע הנפשי בזמן אמת בשילוב הטיפול הרפואי הניתן בשטח, מעניקים מעטפת רפואית ונפשית ראשונית, יעילה ומקצועית.

 

 

קרדיט תמונות: איחוד הצלה

לפרטים נוספים ותיאום ראיונות:

יוני מרטין | דובר איחוד הצלה
0544-606280

דובי מייזל, סמנכל מבצעים באיחוד הצלה: 050-8281221

הדס רוחם, רכזת מבצעית ארצית יחידת חוסן איחוד הצלה: 054-7739273

בעלי הכשרה רפואית, מעוניינים להצטרף להתנדבות באיחוד הצלה

אולי גם יעניין אותך