מבצע הטסה רפואית מרומניה של 6 חולים קשים שחולצו מהמלחמה באוקראינה

בשעות אלו מתנהל מבצע הטסה רפואית מבוקרשט רומניה של 6 חולים קשים שחולצו מהמלחמה באוקראינה. המבצע המורכב מבוצע בשיתוף שלושה גופים: הסוכנות היהודית, איחוד הצלה ובי״ח בילינסון מקבוצת הכללית

מטוס מיוחד של חברת אל על שהוחכר על ידי איחוד הצלה והוסב ליחידת טיפול נמרץ המריא הבוקר (יום שישי 25.03) מישראל לבוקרשט במבצע משותף של הסוכנות היהודית, בית החולים בילינסון מקבוצת הכללית וארגון איחוד הצלה – על מנת לחלץ מספר חולים קשים שנמלטו מהמלחמה באוקראינה ונקלטו במרכזי העלייה של הסוכנות היהודית ברומניה. בשעות אלה עושה המטוס את דרכו חזרה מבוקרשט לישראל ועליו החולים.

ההטסה הרפואית תנחת בנתב״ג, תחת ליווי רפואי צמוד של איחוד הצלה. עם נחיתתם יועברו החולים באמבולנסים של איחוד הצלה שימתינו בשדה – לטיפול מיידי בבית החולים בילינסון .

לפני חילוצם שהו החולים במרכזי העלייה של הסוכנות היהודית בבוקרשט, שם טופלו באופן צמוד על ידי אנשי הסוכנות היהודית ומשלחת רפואית של בילינסון.

בארגון רפואת החירום איחוד הצלה מפעילים בשבועות האחרונים משלחות של רופאים פרמדיקים וחובשים אשר נותנים מענה הומניטרי ורפואי בגבולות אוקראינה וכן במחנות הפליטים בקישינב והסביבה. בנוסף מפעיל הארגון רכבת אווירית אשר הביאה עד כה למעלה מ-2000 פליטים אשר נאלצו לנוס מביתם באוקראינה בעקבות המלחמה.

הסוכנות היהודית מפעילה במדינות השכנות לאוקראינה – ברומניה, פולין, הונגריה ומולדובה – מרכזי עלייה, בשיתוף עם הקרן לידידות שבהם נקלטים העולים לפני עלייתם לישראל ושם דואגים לכל מחסורם, עד נחיתתם של העולים בישראל וקליטתם על ידי משרד העלייה והקליטה.

בסרטון: ד״ר לי כהן רופאה בכירה מחלקה לרפואה דחופה בילינסון במהלך מבצע החילוץ של הסוכנות היהודית, איחוד הצלה ובי״ח בילינסון מבוקרשט.

צוותים מיוחדים של בתי החולים בילינסון והשרון הצטרפו לאנשי הסוכנות היהודית לפני מספר שבועות כדי ללוות את השוהים במרכזים אלה מבחינה רפואית. אלפי יהודים שנמלטו מהתופת באוקראינה והגיעו תשושים וחסרי כל למרכזים אלה טופלו מאז פרוץ המלחמה על ידי אנשי הסוכנות היהודית ובית החולים בילינסון והשרון.

יעקב חגואל יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית ויו"ר בפועל של הסוכנות היהודית: "הסוכנות היהודית ואנשיה פרוסים ברחבי העולם ועומדים בראש החנית לסיוע בכל פעולת חילוץ הומניטרית. אני מאחל רפואה שלימה לפצועים ומחכה לראותם מחלימים בבתי החולים בישראל".

נשיא ומייסד איחוד הצלה אלי ביר אמר: "זהו מבצע מיוחד באמת שהצלחנו להוציא לפועל הודות לשיתוף הפעולה עם הסוכנות היהודית ובית החולים בילינסון. הצוותים שלנו פועלים כעת במספר מדינות להטסת פליטים אוקראינים לישראל במסגרת מבצע כנפיים כתומות. כל מדינה שהלכנו עליה נפגשנו עם נציגים של הסוכנות היהודית שעזרו להפליא ועושים עבודה נהדרת. באמצעות שיתופי פעולה כגון אלו, אנו מצליחים לספק טיפול רפואי דחוף לפליטים אוקראינים, יהודים ולא-יהודים כאחד, בתקופה קשה זו. אני רוצה להודות הן לסוכנות היהודית והן לבית החולים בילינסון על השותפות המתמשכת והעבודה בסיוע לצוותים שלנו במאמץ ההומניטרי והרפואי החיוני הזה".

דר איתן וירטהיים מנהל בתי החולים בילינסון והשרון מקבוצת כללית: ״ככל שחולפים הימים, הצוותים שלנו בורשה ובבוקרשט מבינים את גודל המצוקה והצרכים הרפואיים הגדולים. אני שמח שאנחנו יכולים לעזור, לרפא ולתת תקווה לפליטים אלו.
הלב מתרחב נוכח הפעילות נטולת הגבולות של הצוותים הנפלאים שלנו העובדים יום ולילה על מנת לסייע לפליטים. העשייה ההומניטרית היא חובה מוסרית של כולנו בימים אלה״.

 

בתמונה: המשלחת הרפואית של איחוד הצלה שיצאה הבוקר מנתב״ג למבצע החילוץ של איחוד הצלה, הסוכנות היהודית, ובי״ח בילינסון.

 

רוצים להשתתף בתרומה למען יהודי אוקראינה? לחצו כאן

בשנה האחרונה מעל 6,000 מתנדבי איחוד הצלה מכל הארץ, טיפלו ב-625,000 מקרי חירום רפואיים בזמן הגעה של 160 – 90 שניות!
אנחנו משוכנעים שבעזרתכם אפשר להגיע יותר מהר

אולי גם יעניין אותך

תרומה באמצעות PayBox