כלי התחבורה

יחידת חילוץ

'יחידה 4' יחידת רכבי השטח של איחוד הצלה – הוקמה במטרה לתת מענה למקרים רפואיים והומניטריים בתוואי שטח מורכב.

מטרת ארגון 'איחוד הצלה' לתת מענה רפואי ראשוני בזמן הקצר ביותר.

בשנים האחרונות חלה ירידה משמעותית בזמן התגובה של כוחות החירום הרפואיים במתאר העירוני בזכות האופנולנסים וכונני 'איחוד הצלה' הפרוסים בכל רחבי הארץ.

ישנם מקרים רבים המצריכים רכבי שטח על מנת להעניק מענה רפואי ראשוני מהיר ולהציל חיים, כונני 'איחוד הצלה' מטפלים בכל יום בפציעות ובעיות רפואיות של רוכבי אופניים ומטיילים במתארי חוף ומדבריות, ומסייעים בחיפושים אחר נעדרים תוך שיתוף פעולה עם יחידות חילוץ בארץ.

המתנדבים 'ביחידה 4' יחידת רכבי השטח של איחוד הצלה – יפעלו תחת פיקוד המוקד הארצי של איחוד הצלה, ויוזנקו באמצעות אפליקציה ייעודית המאכנת את מיקומו של המתנדב ומצב זמינותו ומזניקה אותו למקרה רלוונטי לפי פרמטרים שנקבעו עבורו.

מלבד המקרים בימי השגרה בהם אנו נעזרים ברכבי שטח ייעודיים, בשנים האחרונות נחשפנו למצבי חירום רפואיים והומניטריים במתאר העירוני המחייבים מענה המתאפשר רק בעזרת רכבי השטח, בפרויקטים אלו גייסנו אזרחים עם לב ענק שפעלו ללא מנוחה בימי השלג ובהצפות של אזורים עירוניים, על מנת לשנע כוננים לתאונות ומקרי חירום בשטח, לפינוים דחופים לבתי חולים, להעביר חולי דיאליזה לטיפולים דחופים, לחלק שמיכות ותנורים לקשישים בימי הכפור והשלג.

להצטרפות 'ליחידה 4' מלא את הפרטים.