יו״ר המחנה הממלכתי השר בני גנץ, בביקור אצל מתנדבי איחוד הצלה בשטחי הלחימה

יו״ר המחנה הממלכתי וחבר קבינט המלחמה השר בני גנץ, ביקר היום בשטח כינוס הכוחות של ארגון המתנדבים הלאומי – איחוד הצלה בדרום הארץ

עם פרוץ המלחמה, הקים איחוד הצלה שטח כינוס גדול בדרום הארץ, בו מרוכזים עשרות אמבולנסים, ניידות טיפול נמרץ, מאות מתנדבים אשר נותנים מענה תחת אש 24/7 לתושבי הדרום ועוטף עזה, חפ״ק, מרכז לוגיסטי ועוד.

השר גנץ ביקר היום בשטח הכינוס יחד עם מנכ"ל הארגון אלי פולק, סמנכ"ל המבצעים דובי מייזל, סמנכ״ל מתנדבים ותפעול לייזר היימן וסמנכ״ל תכנון ואסטרטגיה משה לוי, שסקרו בפניו את כלל הפעילות מצילת החיים אותה מבצעים מתנדבי הארגון מתחילת המלחמה.

 

 

השר גנץ שוחח עם המתנדבים שהצילו חיים תחת אש בזירות המדממות בדרום החל משעות הבוקר המוקדמות של יום שבת, סייר בחפ״ק המבצעי ובמתחם אריזת הציוד הרפואי וההומניטרי שהקים הארגון בשטח הכינוס, ממנו יוצאות ערכות למשפחות וחיילים בעוטף.

בתום הביקור אמר השר גנץ: ״מתנדבי איחוד הצלה הוכיחו חוסן, אומץ, מסירות ומיומנות. הענקתם טיפול רפואי ראשוני ומיידי, הצלתם מאות אנשים מאזורי הלחימה השונים וחילצתם אנשים רבים מהתופת.

איחוד הצלה הוא ארגון חשוב למדינת ישראל, אני מכיר אותו כבר הרבה מאוד שנים, נמשיך לחזק אתכם ולדאוג לשילוב מבצעי ומקצועי של כלל כוחות החירום בארץ.

אני רוצה להודות לכם מעומק הלב, על הפעילות המסורה שלכם ועל שלא היססתם והצלתם חיילים ואזרחים רבים תחת אש המחבלים.

הוכחתם רוח ועוצמה לאומית, אני גאה בכם וביחד ננצח.״

 

אלי פולק, מנכל איחוד הצלה: ״בימים אלו, בהם עם ישראל עובר את אחת התקופות הקשות שידע, המגוון המדהים של מתנדבי איחוד הצלה המורכב מכל גווני הקשת של החברה בישראל, ערבים, בדואים, נוצרים, חרדים, חילונים, נשים וגברים, שמצילים חיים תחת אש מאז פרוץ המלחמה, הופך לחוסן הלאומי של מדינת ישראל ולמקור לגאווה. אני מודה לשר גנץ שבא לחזק את מאות המתנדבים ולראות מקרוב את הפעילות המדהימה שלהם בשטח.״

צילום: יחיאל גורפיין – איחוד הצלה

בעלי הכשרה רפואית, מעוניינים להצטרף להתנדבות באיחוד הצלה