טליה אשר – נדיה אברהם סניף מבשרת והסביבה

טליה אשר – נדיה אברהם סניף מבשרת והסביבה
שיתוף

הכר את המתנדב טליה אשר – נדיה אברהם סניף מבשרת והסביבה

 

טליה בת 60, מתגוררת במבשרת, חובשת ומתנדבת באיחוד הצלה.

חשיבות הפרויקט:

במקור טליה נועדה לבקר אזרחית ותיקה בשם פרחה. בביקורה הראשון, טליה מצאה את דירתה מסוכנת בגלל סדקים גדולים בקירות. טליה דיווחה על הבניין שנמצא בסכנת הכחדה, ופרחה עברה להתגורר במעון קשישים עד שהשיפוצים יסתיימו. טליה הצילה את חיי פרחה ואת חייהם של שאר דיירי הבניין, והכל בזכות ביקור במסגרת פרויקט 'תן כבוד'.

:קשר עם הותיקה

כל הפגישות שלנו בדרך כלל זהות. אם יש כלים בכיור, אנקה אותם במהירות. אחר כך אני מכינה לנדיה ארוחת צהריים, ואנחנו יושבות במרפסת ומדברות. עם זאת, פעם אחת מיוחדת נדיה הכניסה אותי לאחד החדרים בחלק האחורי של ביתה, שם ניהלה את עסקי הקוסמטיקה שלה. זה בדיוק כמו שזה נראה. עצוב לראות את כל התעודות על הקירות ואת הלק. אני יודעת כמה היא יפה ואיך היא נהגה לשמור על עצמה כל כך יפה כשהאיפור והשיער שלה תמיד מסודרים בצורה מושלמת והציפורניים שלה מלוטשות. אני תמיד שואלת אותה אם היא רוצה שאעזור לה והאפר אותה כמו פעם, אבל היא מסרבת בעקביות ואומרת שהיא תעשה את זה בעצמה. אבל היא אף פעם לא עושה את זה, ואני יודעת שזה בגלל שהיא לא זוכרת איך. כשהיא הכניסה אותי לחדר הזה, הרגשתי כל כך שמחה וקרוב אליה כי זה הרגיש כמו 'קודש הקודשים' האישי שלה. והתמזל מזלי לזכות באמון שלה, והיא הביאה אותי פנימה לראות.

תן כבוד בשבילי:

הביקורים שלי עם נדיה, השיחות טלפון עם פרחה והעבודה עם הקשישים במעון מעלים אותי למקום שבו אני מרגישה שמחה. אני מרגישה כל כך טוב כי אני יודעת שמה שאני עושה זה טוב. למזלי אני מתעוררת כל בוקר נרגשת ללכת לעבודה, ולראות שזה טוב ועוזר לקשישים זה גורם לי שמחה, ומעודד אותי להמשיך.

'תן כבוד' זו תוכנית מבורכת. קשיש יכול להיות על רצפת דירתו ימים, ואפילו שבועות, מבלי שאף אחד ידע על כך ובלי שאף אחד יגיע אליו, ולפעמים תרחישים כאלה יכולים להסתיים במוות.

 

מילה מהותיקה:

טליה כל כך מקסימה. היא דואגת לכולם במרכז יום וכל כך טובה אלינו. כולנו מרגישים את החמלה שיש לה כלפינו. היא באה לבקר אותי כל הזמן ודואגת לי מכל הלב. אין לי עוד מילים להביע כמה היא בנאדם נפלא. אני מאחלת לטליה רק דברים טובים. תודה לכם על הפרויקט החשוב הזה.

 

דבר הרכזת: נועה אורן רכזת סניף מבשרת והסביבה

פרויקט ״תן כבוד״ הוא מיזם של איחוד הצלה הבא לתת מענה אנושי, רגשי ורפואי עבור ותיקים החווים בדידות בחלק השלישי לחייהם. במסגרת מיזם זה, מגיע מתנדב איחוד הצלה אחת לשבוע אל ביתו של הותיק, יושב איתו, מהווה לו חברה, מחליפים חוויות וגם תוך כדי, עוקבים אחר מצבו הרפואי של הותיק באמצעות לקיחת מדדים חיוניים. כמובן שביקורים שבועיים אלה, עשויים להציל חיים!

ישנם ותיקים אשר פיתחו קשר חברי קרוב עם המתנדבים והמתנדבים עבורם הם משפחה לכל דבר.

מרגישה שזכיתי לרכז פרויקט כה חשוב ומשמעותי.

זכינו במתנדבת טליה אשר, שנותנת את כל כולה למען הותיקים בישוב, מכל הלב.

רגישה לצרכיהם ולמצוקתם. טליה אף הצילה חיים של ותיקה ודייריה אשר גרים באותו המבנה, עקב סכנת קריסה של המבנה. ערנותה של טליה מנעה נזק בלתי הפיך.

זה המקום להודות גם לסגנית ראש הסניף חני אילוז כרמל, וראש הסניף מאור נחום, אשר דאגו שגם באזורנו יוקם מיזם זה.

סכום התרומה
תשלום
בחירת המוצר מציל החיים

לתרומה בסכום אחר

תרומה של: ₪6000 חודשים
מודים לך על תרומתך בסך ₪
* קבלה תשלח לדוא"ל מייד לאחר התרומה
הגעתי מהמוקד הטלפוני
אשמח לקבל חדשות ועדכונים אני מסכים לתנאי התקנון

בשנה האחרונה אלפי מתנדבי איחוד הצלה מכל הארץ, טיפלו ב-625,000 מקרי חירום רפואיים בזמן הגעה של 160 – 90 שניות!

הם לא גובים תשלום על הטיפול מהחולים והפצועים, הם יכולים להמשיך ולהציל חיים, רק בזכות התרומה שלך.

אולי גם יעניין אותך

סכום התרומה
תשלום
בחירת המוצר מציל החיים

לתרומה בסכום אחר

תרומה של: ₪3240 חודשים
מודים לך על תרומתך בסך ₪
* קבלה תשלח לדוא"ל מייד לאחר התרומה
הגעתי מהמוקד הטלפוני
אשמח לקבל חדשות ועדכונים אני מסכים לתנאי התקנון