התרגיל הנורא מכל התממש השנה בל"ג בעומר:

איחוד הצלה מירון - צילום משה מזרחי 2021

עשרות החייאות בוצעו בבת אחת

במקביל לטיפול במאה וחמישים פצועים

צילום: משה מזרחי

מאות מתנדבי "איחוד הצלה" השתתפו גם השנה באבטחת ההמונים בהילולת רבי שמעון בר יוחאי במירון. המתנדבים התפרסו  מסביב להר, במעלה ההר ובסביבות המערה עם מיטב הציוד הרפואי.

כשהתרחשה הקריסה הנוראית מתנדבי "איחוד הצלה" היו שם. עשרות מהם החלו לטפל במספר עצום של נפגעים ברמות פציעה שונות.  על חלקם של הפצועים בוצעו החייאות בעזרת עשרות דפיברילטורים, מאות בלוני חמצן וציוד רפואי רב המותאם למצבי חירום רפואיים. לצערנו ב 45 מקרים הפראמדיקים והרופאים של "איחוד הצלה" נאלצו לקבוע מוות.

"מדובר באירוע קשה ומורכב מאוד" – מתאר אבי מרכוס, מנהל אגף רפואה ב"איחוד הצלה" ,שנכח באירוע – "הייתה עירבוביה של אנשים חיים ומתים  המראות היו קשים. אי אפשר לדמיין בתרחישים הכי גרועים אירוע כזה. אתה רואה ששוכבים מולך עשרות אנשים מחוסרי הכרה בלי דופק ובלי נשימה. אנשים נמחצו ונחנקו למוות".

כשהסתיים פינוי הנפגעים והפצועים המקום היה נראה כזירת קרב. אלונקות בצבע כתום היו מפוזרות על הריצפה בכל עבר. לצידן התגלגלו מאות בקבוקי חמצן, ועשרות דפיברילטורים, מדבקות וציוד רפואי מתכלה.

פינוי הפצועים והנפגעים היווה את תחילת מבצע הסיוע והתמודדות מול מאות ילדים, בני נוער ומבוגרים נפגעי חרדה שנזקקו לסיוע של יחידת חוסן (סיוע נפשי) של "איחוד הצלה".

 

תרומה באמצעות PayBox