הנשיא הרצוג למתנדבים: ״אני מצדיע לכם ולארגון המדהים הזה. הצלת נפש אחת היא עולם מלא, אז תחשבו כמה עולמות הצלתם.״

הנשיא הרצוג למתנדבים: ״אני מצדיע לכם ולארגון המדהים הזה. הצלת נפש אחת היא עולם מלא, אז תחשבו כמה עולמות הצלתם.״

נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו, ביקרו הבוקר בשטח כינוס הכוחות של ארגון המתנדבים הלאומי – איחוד הצלה בדרום הארץ.

הנשיא הרצוג למתנדבים: ״אני מצדיע לכם ולארגון המדהים הזה. הצלת נפש אחת היא עולם מלא, אז תחשבו כמה עולמות הצלתם.״

—-

עם פרוץ המלחמה, הקים איחוד הצלה שטח כינוס גדול בדרום הארץ, בו מרוכזים עשרות אמבולנסים, ניידות טיפול נמרץ, מאות מתנדבים אשר נותנים מענה תחת אש 24/7 לתושבי הדרום ועוטף עזה, חפ״ק, מרכז לוגיסטי ועוד.

הנשיא הרצוג ורעייתו ביקרו הבוקר בשטח הכינוס יחד עם נשיא ומייסד איחוד הצלה אלי ביר, מנכ"ל הארגון אלי פולק, סמנכ"ל המבצעים דובי מייזל, סמנכ״ל מתנדבים ותפעול לייזר היימן, סמנכ״ל תכנון ואסטרטגיה משה לוי, מנהלי אגפים ובעלי תפקידים שסקרו בפניהם את כלל הפעילות מצילת החיים אותה מבצעים מתנדבי הארגון מתחילת המלחמה.

הנשיא ורעייתו שוחחו עם המתנדבים שהצילו חיים תחת אש בזירות הלחימה המדממות בדרום החל משעות הבוקר המוקדמות של השבת השחורה ב7.10, סיירו בחפ״ק המבצעי, במתחם המיוחד של יחידת חוס״ן (חירום וסיוע נפשי) ובמתחם אריזת הציוד הרפואי וההומניטרי שהקים הארגון בשטח הכינוס, ממנו יוצאות ערכות למשפחות וחיילים בעוטף.

נשיא המדינה מר יצחק הרצוג: ״אנחנו מאוד מתרגשים להיות כאן, בקרב המשפחה הכתומה היפיפייה הזאת. אני רוצה לומר תודה למתנדבות ולמתנדבים, אני יודע כמה תפקידכם מורכב, בימים אלה על אחת כמה. אני מצדיע לכם ומצדיע לארגון שלכם.

אתם עומדים מול האתגר הכי גדול שעמנו חווה מאז קום מדינת ישראל. פשוט כך, הצלת נפש אחת עולה מלא, אז תחשבו כמה עולמות אתם מצילים והצלתם – כל אחת ואחד מכם, ואתם ממשיכים לעשות זאת.

אני רוצה לקרוא לציבור לתמוך, להתנדב ולהתגייס – המלאכה הזו, היא מלאכה חשובה מאוד כחלק ממערך ההצלה והחירום של מדינת ישראל, שאני מודה לו כל הזמן. אני מקווה באמת ובתמים שנחזור לימי שגרה ושנכריע את האויב, וכמובן שנחזק את חיילי צה״ל ולוחמיו, שנדע כמה שפחות פצועים, חללים, ושתמשיכו לעשות את המלאכה הקדושה שלכם בימי שגרה. תודה לכל אחת ואחד מכם שהוא גיבור וגיבורה בפני עצמם.״

רגע מרגש נרשם כאשר מתנדב איחוד הצלה יעקב מלכה שהציל שוטר תחת אש סיפר על כך לנשיא ותוך כדי שדיבר, נכנס השוטר והודה לו בחום על שהציל את חייו.

נשיא ומייסד איחוד הצלה אלי ביר: ״ציינתי בפני הנשיא ורעייתו שמבחינתי, היום הארור של השבעה באוקטובר לא הסתיים, הוא נמשך ונמשך. התמונות של מתנדבים שלנו רצים מבתי הכנסיות עם הטליתות כמו במלחמת יום כיפור לא עוזבות אותי. אני רואה את המסירות מעוררת ההערצה של מתנדבי איחוד הצלה מכל רחבי הארץ, כאשר כל אחד מהם מגיע מכל גווני הקשת של החברה בישראל, אבל בשטח, כשמדובר בהצלת חיים הם מתאחדים, מציגים כבוד וערבות הדדית.

בימים אלה, איחוד הצלה הוא סמל לאחדות אמיתית. זו הזדמנות מיוחדת להודות לכבוד נשיא המדינה ורעייתו יחד עם תומכי הארגון בארץ ובעולם על תמיכתם האיתנה לאורך כל הדרך.״

אלי פולק מנכ״ל איחוד הצלה: ״סיפרתי לכבוד הנשיא את הסיפור הקשה והמצמרר של ראש הסניף בשדרות נהוראי דרשן והמתנדב חיים סאסי, שנפצע קשה מאוד כשניסה להציל שוטר תחת אש סמוך לתחנת המשטרה בשדרות, ונפצע קשה מהמחבלים ועל עווד דארוואשה ז״ל, מלאך כתום מסניף נצרת, שנרצח מהמחבלים הנתעבים בזמן שאבטח רפואית את המסיבה ברעים. הנשיא התרגש מאוד. אני מודה לכבוד הנשיא ורעייתו על התמיכה והחיבוק החם שנתנו היום למתנדבים המסורים.״

דני שמואל, ראש סניף עוטף עזה באיחוד הצלה סיפר לנשיא: ״באותו בוקר הרגשנו שמשהו לא רגיל קורה, במטח הראשון כל החשמל בקיבוץ נפל, ב6:45 הרבש״ץ עדכן אותי שיש חדירת מחבלים, ניהלנו קרב קשה עם 12 מחבלים, איבדנו חברים, אנשים טובים. מכיוון שהיו בשטח המון פצועים ולא יכלנו לפנות אותם פתחתי בית חולים שדה אצלי בבית. במכשיר הקשר שלנו, שמעתי מתנדב מסור מהסניף יוצא לטפל בפצועים ומאז הוא נעלם ואנחנו לא יודעים מה קורה איתו, כשאשתו ילדה בת כמה ימים לאחר מכן.״

בסיום הסיור ביקרו הנשיא ורעיתו במתחם חוס"ן שבשטח הכינוס, שם שמעו סקירה על הפעילות המסורה והמקצועית של יחידת חוסן של איחוד הצלה מאז שבת 7.10 ועד עכשיו.

במתחם פגש הנשיא את המתנדב דר’ טארק שתוך כדי טיפול בפצועים באמצע הכביש, נורה ע"י המחבלים ונקשר לעמוד בכדי לשמש מגן אנושי וכך המשיכו המחבלים הנתעבים במסע הרצח בכל הנוסעים שעברו בכביש.

קרדיט צילום: יחיאל גורפיין, שמולי הרשקופ – איחוד הצלה

בעלי הכשרה רפואית, מעוניינים להצטרף להתנדבות באיחוד הצלה

אולי גם יעניין אותך