הכר את המתנדב רבקה ינקוביץ – תמר פליש

הכר את המתנדב רבקה ינקוביץ – תמר פליש
שיתוף

הכר את המתנדב רבקה ינקוביץ – תמר פליש

סניף אשדוד

פרטים אישיים:

רבקה היא רכזת 'תן כבוד' באשדוד ופועלת רבות להגדלת התכנית ובנייתה כדי לסייע לכמה שיותר ותיקים. רבקה מתנדבת בפרויקט ומבקרת מדי שבוע אזרחית ותיקה בשם תמר פליש. רבקה בת 38 ומתגוררת עם 10 ילדיה באשדוד.

הצטרפתי לתן כבוד כי:

לפני כ-3 שנים רבקה עברה אירוע טראומטי שדחף אותה להצטרף ל 'תן כבוד'. בעלה של רבקה, אבישלום ז"ל, שהיה מתנדב כחובש של איחוד הצלה במשך 10 שנים, נפטר לפתע. רבקה הייתה אז בהריון עם בנם העשירי. "משפחת איחוד הצלה נשארה איתי לכל אורך הדרך. החיבוקים, הנחמה, התמיכה שהם נתנו לי, כולם עברו והיו איתי במהלך האבל. הנוכחות שלהם אמרה לי, 'רבקה את לא לבד'. הפכתי למתנדבת של איחוד הצלה והצטרפתי לפרויקט 'תן כבוד' לכבוד ולזכרו של בעלי היקר וגם כדי להודות על החסד שהפגין הארגון.

הקשר עם הותיקה:

רבקה ותמר הכירו לפני כחצי שנה. עורכות מפגש משותף מדי שבוע בביתה של תמר באשדוד.
בדרך כלל יש לנו שיחות כי תמר מתקשה ללכת. היא אוהבת לבשל אז לפעמים היא מכינה לנו משהו לאכול. זה מדהים לראות אותה מבשלת, היא לא יכולה לראות, אבל היא יודעת איפה הכל נמצא במטבח שלה. פעם היא הכינה אוכל לילדים שלה והציעה לי משהו כשבאתי. דחיתי את ההצעה שלה כי לא רציתי לקחת אוכל מהילדים שלה, אבל היא ענתה, 'על מה את מדברת, את הבת שלי'. "יש לנו קשר הדוק שהוא כמו בין אם ובת. תמר היא אדם כל כך מיוחד. אפילו הילדים שלי יכולים לראות כמה היא מיוחדת ולאהוב אותה כמו סבתא".

 

הפרויקט תורם לי:

אני לומדת ממנה משהו בכל פעם, "אחת הסיבות לכך שהיא כל כך מעוררת השראה היא בגלל שתמר חלתה והפכה לעיוורת, אך למרות הקשיים, היא ממשיכה את חייה ללא תלונות. היא מבשלת, מנקה ומטפלת בילדיה ובנכדיה. רק לראות אותה נותן לי את הכוח להמשיך גם, למרות הקשיים. היא מראה לי שכל מה שאתה צריך לעשות זה לשנות את נקודת המבט שלך על החיים. דברים רבים בחיים יכולים להפיל אדם אבל המטרה היא לקום בחזרה ולהמשיך.

מילה מהותיקה:

כמה פעמים בשבוע אני לומדת במרכז יום לקשישים ומבלה שם את הבוקר עם חברים.

לתמר היה זיהום חיידקי בעין שגרם לה להתעוור. "תהליך ההחלמה היה קשה, אבל תודה לקב"ה רבקה באה אז אני מרוצה מאד" תמר כל כך חושבת על רבקה, "היא אישה שעברה הרבה בחייה אבל תמיד פונה קדימה. היא כל כך חזקה ויש לה לב כל כך טוב ונשמה קדושה. רבקה כל כך מיוחדת ועוזרת לי. לעולם לא אשכח את הטוב שהיא עשתה עבורי ואת האושר שהיא מביאה לי בכל פעם שהיא באה".

תמר נהנית מאוד מההשתתפות בפרויקט 'תן כבוד' ומהביקורים שרבקה עורכת לה מדי שבוע. "בדרך כלל אנחנו מדברות בביקורים שלנו, וזה נחמד. עם זאת, אני לא יכולה לחכות שנתחיל לצאת לטיולים זה מרגש אותי מאד, כמו הפעם שבה רבקה לקחה אותי לנתיבות לקבר הבאבא סאלי, היה לי את היום הכי טוב וכיף שאין כמותו.

 

סכום התרומה
תשלום
בחירת המוצר מציל החיים

לתרומה בסכום אחר

תרומה של: ₪6000 חודשים
מודים לך על תרומתך בסך ₪
* קבלה תשלח לדוא"ל מייד לאחר התרומה
הגעתי מהמוקד הטלפוני
אשמח לקבל חדשות ועדכונים אני מסכים לתנאי התקנון

בשנה האחרונה אלפי מתנדבי איחוד הצלה מכל הארץ, טיפלו ב-625,000 מקרי חירום רפואיים בזמן הגעה של 160 – 90 שניות!

הם לא גובים תשלום על הטיפול מהחולים והפצועים, הם יכולים להמשיך ולהציל חיים, רק בזכות התרומה שלך.

אולי גם יעניין אותך

סכום התרומה
תשלום
בחירת המוצר מציל החיים

לתרומה בסכום אחר

תרומה של: ₪3240 חודשים
מודים לך על תרומתך בסך ₪
* קבלה תשלח לדוא"ל מייד לאחר התרומה
הגעתי מהמוקד הטלפוני
אשמח לקבל חדשות ועדכונים אני מסכים לתנאי התקנון