הכר את המתנדב נתי גזיבץ – שלמה כהן

הכר את המתנדב נתי גזיבץ – שלמה כהן
שיתוף

הכר את המתנדב נתי גזיבץ – שלמה כהן סניף הרצליה והסביבה

נתי גזיבץ מתנדב ככונן באיחוד הצלה בסניף הרצליה, מסור במלואו לעזרה לזולת. לפני כארבע שנים, נתי פרש מעבודתו ארוכת השנים בעבודה בעסק המשפחתי שלו והחליט להשקיע את כל זמנו במה שהוא אוהב – לעזור לאחרים. נתי הצטרף לאיחוד הצלה לפני 15 שנה.

החלטתי להתנדב ב"תן כבוד" כי:

עוד לפני שהתחיל פרויקט תן כבוד, טיפלתי בסבא שלי, ניצול שואה. משפחתו התגוררה ברוסיה ושרדה בהסתתרות ביערות עם קבוצת פרטיזנים. בסופו של דבר, סבי הצטרף לצבא הרוסי ונלחם נגד הנאצים. לאחר המלחמה הוא עלה עם משפחתו לישראל ונפטר כעבור שנים בגיל 94. סבי ואבי עברו הרבה בחייהם, אז תמיד הקפדתי שיקבלו את התמיכה הדרושה להם. היה לי חשוב לעזור להם אם הם צריכים את זה ולהקשיב להם כשהם צריכים לדבר על משהו. לכן, כאשר לפני כמה שנים פנה אלי רכז הפרויקט בסניף הרצליה ושאל אם ברצוני להצטרף לפרויקט, עניתי מיד שכן, אני מרגיש שזה פשוט בא לי באופן טבעי. נוח לי לעזור כי עשיתי זאת במשך שנים רבות עבור סבי. אני חושב שהטיפול בו והחברה שלו עזרו לי להבין עד כמה חשוב להיות שם עבור קשישים. בגללם אנחנו כאן, אז אנחנו חייבים להחזיר להם. כך גם לגבי כל קשיש אחר בשכונה שלנו – עלינו לדאוג לו ולוודא שמצבם טוב.

הקשר עם הוותיק:

חברתי, איש מקסים בשם שלמה כהן אנו נפגשים כל שבוע במסגרת תן כבוד. הוא עיוור וגם לא שומע טוב. הוא גר בהרצליה עם אשתו וכלב הנחייה. כל ביקור אני מתחיל בבדיקה רפואית קצרה כדי לוודא ששלמה בריא ונוטל את התרופות היומיומיות שלו. הוא לא יוצא הרבה מהבית כי הוא עיוור אז דברים כאלה יותר קשים לו, אז אנחנו בדרך כלל יוצאים לטייל ביחד כשאני בא לבקר. זה נחמד לצאת מהבית גם רק לנשום אוויר צח. יש לנו רשימה של דברים שהוא צריך לעשות כמו ללכת לקניון לקחת תרופות וללכת לווטרינר עבור הכלב שלו. בבית שלו, אני מכניס כביסה, שותים קפה ביחד, ואני נותן לו זמן לדבר ולשתף.

רגע מאתגר:

לפני כמה שבועות סבלתי משבץ מוחי. ואז קצת אחרי זה, במהלך ההחלמה, הייתי חולה בנגיף הקורונה. זה האריך מעט את ההתאוששות שלי, אבל למרבה המזל אני מרגיש הרבה יותר טוב מאז. אני בשיקום כל יום ואני מקווה לחזור לעצמי בקרוב. עם זאת, בגלל זה, בשבועות האחרונים, לא ביקרנו יחד בפגישה השבועית שלנו. שובר את ליבי שאין אף אחד אחר שיכול ללכת לבית שלו לוודא שהוא בסדר בזמן שאני לא בשירות. התקרבנו מאוד וזה עצוב שאני לא יכול לבקר כרגע. הטלפון שלי תמיד פועל וזמין לקבלת שיחות, אז אנחנו משוחחים בטלפון, אבל זה לא אותו דבר. כל מפגש היה מאוד פרודוקטיבי. כמו לקחת את התרופות שלו ולעשות את הבדיקה הרפואית, זה לא משהו שאנחנו יכולים לעשות בטלפון. אני רק מקווה שנוכל לחזור לשגרה בקרוב

מילה מהוותיק

תודה לאיחוד הצלה ולתן כבוד על שצירפו אותי לפרויקט ולנתי על היותו מתנדב כה גדול. מסר החסד של תן כבוד הוא כל כך חזק והם עושים דברים מדהימים. אין באמת שום דבר רע שמישהו יכול להגיד על זה. זה הביא לי כל כך הרבה אושר. ואני מודה לכם על כך.

דבר הרכזת

ענת קורן דרור, סניף הרצליה והסביבה נתי הוא מתנדב שקשה מאוד להתחרות בו, בנכונות, ברצון הטוב ובלב הרחב שלו. נתי הוא דוגמא מצוינת לנתינה ללא תנאי, לתחושת מחויבות ולהתנדבות לכל מטרה, הרבה מעבר לבדיקת מדדים ושיחה. מרחב דרור התברך במתנדב "תן כבוד" יוצא דופן.

סכום התרומה
תשלום
בחירת המוצר מציל החיים

לתרומה בסכום אחר

תרומה של: ₪6000 חודשים
מודים לך על תרומתך בסך ₪
* קבלה תשלח לדוא"ל מייד לאחר התרומה
הגעתי מהמוקד הטלפוני
אשמח לקבל חדשות ועדכונים אני מסכים לתנאי התקנון

בשנה האחרונה אלפי מתנדבי איחוד הצלה מכל הארץ, טיפלו ב-625,000 מקרי חירום רפואיים בזמן הגעה של 160 – 90 שניות!

הם לא גובים תשלום על הטיפול מהחולים והפצועים, הם יכולים להמשיך ולהציל חיים, רק בזכות התרומה שלך.

אולי גם יעניין אותך

סכום התרומה
תשלום
בחירת המוצר מציל החיים

לתרומה בסכום אחר

תרומה של: ₪3240 חודשים
מודים לך על תרומתך בסך ₪
* קבלה תשלח לדוא"ל מייד לאחר התרומה
הגעתי מהמוקד הטלפוני
אשמח לקבל חדשות ועדכונים אני מסכים לתנאי התקנון