הכר את המתנדב מנחם אשש – פאני מלכה

מתנדב איחוד הצלה תן כבוד
שיתוף

מנחם אשש – פאני מלכה סניף באר שבע

 

מנחם אשש, בן 30 ומתנדב במסגרת פרויקט 'תן כבוד' של איחוד הצלה.
הוא במקור מנתניה אך כיום מתגורר בבאר שבע שם הוא לומד להיות מהנדס חשמל.

בשנה שעברה התוודע מנחם לפרויקט תן כבוד באמצעות תכנית אימפקט המעניקה לסטודנטים מלגות בתמורה להתנדבות קהילתית.

 

ההתנדבות בתן כבוד:

במסגרת הפרויקט, מנחם מבקר את פאני בת 85 המתגוררת בבאר שבע. לאחר שביקרתי בקביעות את פאני, מערכת היחסים שלנו גדלה ואני לא רואה בביקורים הללו התנדבות, אלא ידידות. גם במהלך הקיץ, בזמן שסטודנטים אחרים יצאו לחופשה כשכל שעותיהם התמלאו בשנה, הוא המשיך להיפגש עם פאני בדיוק מהסיבה הזו. היה לו חשוב לא לשים גבול על הידידות שלהם. מנחם גם הבין כמה קשה לה לצאת מהבית, להסתובב ולעשות את הדברים שהיא צריכה אני מרגיש שאם לא הייתי שם לעזור לה, לא היה לה אף אחד ואני לא רוצה שהיא תרגיש מוזנחת, אז אני ממשיך לבקר אותה גם בחופשת הסמסטר ובחופשת הקיץ.

מנחם מבקר את פאני בערך 1-3 פעמים בשבוע כדי לראות מה שלומה ולהציע לה חיוך. אנחנו תמיד מנהלים שיחות מעניינות ואני מעריך כל פעם שפאני מציעה לי דברי חוכמה וטיפים לחיים. אני באמת לומד ממנה הרבה

 

הקשר עם הוותיקה:

 נכון לעכשיו, פאני מתגוררת במעון קשישים, והשמיעה והדיבור שלה יורדים לאט, אבל היא תמיד דואגת להראות כמה היא מעריכה אותי. אני בדרך כלל אוהב לדחוף אותה בחוץ עם כיסא הגלגלים שלה כדי לשאוב אוויר צח, כשהיא גרה בבית, הייתי מתקשר אליה בזמן שהייתי בדרך לסופר להציע למקרה שהיא תצטרך משהו.

שנפגשנו אחרי אחד מגלי הקורונה היא סירבה לעזוב את ביתה וחשבה שזה חכם שלא יהיו מבקרים. כדי להרגיע אותה הייתי מוריד סל עם דברים שהיא תהנה, אבל בעיקר דיברנו בטלפון. הפגישה הראשונה שהייתה לנו לאחר שההגבלות פחתו הייתה כחודש לאחר מכן. זה היה כל כך מרגש עבור שנינו. הרבה זמן לא התראינו אז בסופו של דבר בילינו שעות ביחד. היה נחמד פשוט להיות איתה אחרי כל כך הרבה זמן, אפילו עשינו נסיעה לסופר כדי לאסוף כל מה שחסר לה.

הפגישה האמיתית השנייה שהייתה לי איתה הייתה בערך שבוע אחרי שהיא נפלה ונפצעה. למרבה המזל, פאני הייתה בסדר, אבל היא עדיין סבלה מעט במהלך הפגישות שלנו.

מנחם סיפר כי פגישותיו עם פאני השפיעו לטובה על חייו מפליא אותי שלפני שהתחלנו לקיים את הפגישות הקבועות שלנו, הייתי עם חששות לגבי איך זה ילך והיו לי ספקות לגבי ההצטרפות לפרויקט. לא ידעתי על מה לדבר איתה ולא ידעתי איך לפעול בנוכחות אזרחים ותיקים בכלל. אבל עכשיו, אנחנו מדברים בחופשיות אחד עם השני ונהנים משיחות מלב אל לב.

כשנשאל מנחם אם ימשיך להתנדב בתן כבוד גם לאחר סיום לימודיו באוניברסיטה, השיב מנחם כמובן, ללא ספק. הכרתי חברה לכל החיים וזה לא משהו שאני הולך להפסיק רק בגלל שהתוכנית הסתיימה. זה משהו שנחרט בחיי ולא הייתי רוצה את זה אחרת. כל פגישה שיש לנו יחד היא בלתי נשכחת בדיוק כמו שני חברים הכי טובים שמבלים.

 

 מילה ממשפחת הוותיקה:

סימי מלכה, בתה של פאני, שיבחה את פרויקט תן כבוד בלב שלם ואמרה שהוא עזר מאוד לאמה. סימי אמרה שלמרות שלאמא שלה יש ילדים ונכדים, לא תמיד יש להם זמן לבוא לבקר, לכל אחד יש את העבודה שלו ואת המשפחה. לכן, להיות בעל אדם דואג כמו מנחם שעוזר לאמא שלנו ומשמח אותה זה באמת מדהים

מנחם הוא אדם כל כך מתוק. הוא תמיד מביא לאמא שלי חבילות או פרחים, והמתנות הקטנות, גם אם קטנות, הראו כמה אכפת לו, זה מחמם את הלב.

 

כולם רוצים שההורים שלהם יהיו בידיים טובות. לכן אני חושבת כל כך טוב על הפרויקט הזה. הם דואגים לקשישים בקהילות שלנו, במיוחד אלה שאין להם משפחות לטפל בהם. זה עולם ומלואו. מעצמו ואני מורידה את הכובע בפני כל מי שחלק מהפרויקט. אנא המשיכו בעשייה בתן כבוד, ואני מתפללת שיצטרפו עוד ועוד מתנדבים על מנת לעשות טוב.

דבר הרכז:
אהרון סעדה, סניף באר שבע

מנחם אשש מתנדב בתן כבוד סניף באר שבע, מנחם הינו סטודנט באוניברסיטת בן גוריון וכחלק מקבלת מלגה, מנחם הצטרף לתן כבוד דרך אימפקט.
מנחם על אף הלימודים מגלה רצינות אחריות רבה בפרויקט ומגלה מחויבות רבה כלפי המבוגרת אליה הוא שייך במסגרת ההתנדבות.

אנו מודים לאליה טובול ראש סניף באר שבע ואבינועם יעקב על הסיוע כדי שתן כבוד באר שבע יפעל בצורה הטובה ביותר ונגיע לכמה שיותר מבוגרים שצריכים את המתנדב הזה שיגיע אליהם ויבקר אצלם.

תודה רבה לאריאל בן דוד ומרים על הובלת הפרויקט ברמה הארצית – חשוב מאוד וישר כוח על כל פועלכם!

סכום התרומה
תשלום
בחירת המוצר מציל החיים

לתרומה בסכום אחר

תרומה של: ₪6000 חודשים
מודים לך על תרומתך בסך ₪
* קבלה תשלח לדוא"ל מייד לאחר התרומה
הגעתי מהמוקד הטלפוני
אשמח לקבל חדשות ועדכונים אני מסכים לתנאי התקנון

בשנה האחרונה אלפי מתנדבי איחוד הצלה מכל הארץ, טיפלו ב-625,000 מקרי חירום רפואיים בזמן הגעה של 160 – 90 שניות!

הם לא גובים תשלום על הטיפול מהחולים והפצועים, הם יכולים להמשיך ולהציל חיים, רק בזכות התרומה שלך.

אולי גם יעניין אותך

סכום התרומה
תשלום
בחירת המוצר מציל החיים

לתרומה בסכום אחר

תרומה של: ₪3240 חודשים
מודים לך על תרומתך בסך ₪
* קבלה תשלח לדוא"ל מייד לאחר התרומה
הגעתי מהמוקד הטלפוני
אשמח לקבל חדשות ועדכונים אני מסכים לתנאי התקנון