הכר את המתנדב יהודה בר – שמעון סוויד

הכר את המתנדב יהודה בר – שמעון סוויד
שיתוף

יהודה בר הוא בן 27 ולומד עיצוב תעשייתי.

החלטתי להתנדב ב'תן כבוד' כי: חשבתי שבאמצעות ביקור קשישים אתן מעצמי לקהילה בצורה הטובה ביותר שיכולתי.

הקשר עם הוותיק

אני מבקר אזרח ותיק בשם שמעון סוויד, בן 78. אנחנו נפגשים לפחות 3-4 שעות בכל שבוע. כל אחד מאיתנו נותן משהו אחד לשני ולומד מהאדם השני. אני חושב שזה מה שהופך את הביקורים שלנו למהנים כל כך. למשל, אני עוזר לו בתרגילי הפיזיותרפיה שלו והוא נותן לי אוזן קשבת ונותן לי הזדמנות לקחת הפסקה מהלימודים. בכל הקשור לפיזיותרפיה, אני משתדל לעוזר לשמעון בתרגילים ומתיחות שונות לחיזוק ושיפור תנועתו. לשמעון יש פיזיותרפיסט שבא פעם בשבוע לעזור לו כי קשה לו ללכת. באתי במהלך אחד השיעורים שלהם כדי ללמוד את התרגילים שהוא עושה עם המטפל שלו כדי שנוכל לעשות אותם ביחד. הפיזיותרפיסט חשב שזה רעיון מצוין כי שמעון חייב להתאמן יותר מפעם בשבוע. בדרך כלל אנו עושים כ-10-20 דקות של מתיחות משולבות, תרגילי כוח, תרגילי הליכה ותנועת מפרקים בכל ביקור, תלוי איך הוא מרגיש. אני מקווה שעכשיו מזג האוויר התחמם, שנצא ביחד ונתרגל הליכה בפארק או על הטיילת, ואז נשחק שש-בש גם בחוץ.

תן כבוד בשבילי

אני רוצה להודות ל'תן כבוד' על ההזדמנות הזו ללמוד וגם להחזיר לקהילה שלי. זו הייתה חוויה נהדרת עד כה ואני מקווה להמשיך איתה גם אחרי שאסיים את הלימודים. אני עדיין לא יודע לאן החיים יובילו אותי אבל אני בהחלט מקווה להמשיך להתנדב ולהיפגש עם שמעון. זה גדל למשהו הרבה יותר מאחריות, זו מערכת יחסים וידידות.

מילה מהוותיק

אשתו של שמעון מספרת: כשיהודה בא, הוא תמיד כל כך אדיב ואכפתי כלפיי, למרות שהוא כאן בשביל שמעון. הוא מתעניין גם בשלומי, וזה ממש נחמד. אחר כך הם נוהגים לצאת החוצה ולשבת במרפסת עם כוס קפה ולשחק שש בש. שמעון נהנה לשחק ולתת ליהודה כמה עצות לשיפור המשחק שלו. אני יכולה לראות בביקורים שלהם שיהודה הוא חבר גדול של שמעון. יהודה עוזר לשמעון בפיזיותרפיה ומעודד אותו להמשיך גם כשקשה. הוא אפילו הציע להביא הליכון לשמעון כדי שיוכלו להתאמן בהליכה משותפת בחוץ. בעלי השתפר מאוד ואנחנו באמת חייבים את הכל ליהודה. תודה ל'תן כבוד' על הפרויקט החשוב הזה.

דבר הרכז: ניר דורפמן רכז סניף בת ים

זכינו להקים בעיר בת ים את הפרוייקט החשוב 'תן כבוד' במיוחד בעיר שחלק ניכר מהאוכלוסייה בה הוא מבוגר ולכל אחד מהם מגיע את הכבוד הראוי לו. הכבוד ניתן ע"י מי שראוי לא פחות לכבוד ולהערצה, אלו הם המתנדבים והמתנדבות היקרים! שפועלים במקצועיות ובנחישות רבה על מנת להעניק לגיל השלישי את מירב הכבוד המגיע להם ובמיוחד בימים אלו, ימי העומר, בהם אנו משתדלים ביתר שאת לכבד אחד את השני, הפעילות הברוכה הזו משיגה את המטרה בצורה המושלמת ביותר, יהי רצון שרק נרבה במתנדבים ונזכה לקדש שם שמיים ברבים מתוך בריאות ונחת.

סכום התרומה
תשלום
בחירת המוצר מציל החיים

לתרומה בסכום אחר

תרומה של: ₪6000 חודשים
מודים לך על תרומתך בסך ₪
* קבלה תשלח לדוא"ל מייד לאחר התרומה
הגעתי מהמוקד הטלפוני
אשמח לקבל חדשות ועדכונים אני מסכים לתנאי התקנון

בשנה האחרונה אלפי מתנדבי איחוד הצלה מכל הארץ, טיפלו ב-625,000 מקרי חירום רפואיים בזמן הגעה של 160 – 90 שניות!

הם לא גובים תשלום על הטיפול מהחולים והפצועים, הם יכולים להמשיך ולהציל חיים, רק בזכות התרומה שלך.

אולי גם יעניין אותך

סכום התרומה
תשלום
בחירת המוצר מציל החיים

לתרומה בסכום אחר

תרומה של: ₪3240 חודשים
מודים לך על תרומתך בסך ₪
* קבלה תשלח לדוא"ל מייד לאחר התרומה
הגעתי מהמוקד הטלפוני
אשמח לקבל חדשות ועדכונים אני מסכים לתנאי התקנון