הכר את המתנדב אלישבע מאיר

הכר את המתנדב אלישבע מאיר
שיתוף

הכר את המתנדב אלישבע מאיר – חיה פלג סניף גוש עציון

אלישבע בת 42 ואם ל-5 שעלתה מחו"ל עם משפחתה לנווה דניאל. היא לומדת סיעוד בבית הספר לאחיות הדסה ומתנדבת כחובשת באיחוד הצלה.

הצטרפתי לתן כבוד כי:

אלישבע תמיד רצתה ללכת לתחום הרפואה, וברגע שהגיעה לישראל, קורס חובשים של איחוד הצלה היה הפתרון המושלם, "נהניתי מאוד מהקורס, ובכך למדתי מיומנויות שימושיות רבות שיעזרו לי גם כאחות".
פרויקט תן כבוד הגיע לאלישבע מפה לאוזן, עוד לפני שהצטרפה לארגון כחובשת, לפני כמעט שלוש שנים. "זה נשמע כמו פעילות התנדבותית כל כך נהדרת ודבר טוב שהארגון עושה".
"אני אוהבת זקנים", אומרת אלישבע בחיוך, "סבתא שלי עם אלצהיימר גרה איתנו אז אני מניחה שזה גרם לי להיות רגישה יותר לאזרחים ותיקים שגרים לבד. אני גם חושבת שהסוציאליזציה שהמתנדבים מספקים עוזרת להשפיע על בריאותם ורווחתם".
לפני קצת יותר משנה, אלישבע החלה להתנדב בתן כבוד עם חיה פלג בת 86.

הקשר עם הוותיקה:

ככל שהצמד למד להכיר אחד את השני, כך הם מרגישות בנוח אחד עם השנייה להיפתח. "אני מרגישה שיש בינינו חיבור ממש עמוק", אמרה אלישבע, "כשחיה סובלת הרבה מהפצע שלה ברגל, היא מביעה בפניי את התסכול והכאב שלה. זה נחמד לדעת שאני מוצא בטוח עבורה. אני מבינה שהיא לא רוצה להכביד על משפחתה בכך שהיא תספר להם על הכאב שלה, אבל אני כן מנסה לשכנע אותה להודיע ​​להם גם לפעמים".

הפרויקט תורם לי:

אני חושבת שאני מרוויחה הרבה מהביקורים האלה והתחלתי ממש לחכות להם", הסבירה אלישבע. "כעולה חדשה, הביקורים שלי עם חיה הועילו לי מבחינת השליטה בשפה החדשה כי אין לי כל כך הרבה הזדמנויות אחרות להשתפר על ידי שיחות ארוכות בעברית. היא מדגישה את המאבק שיש להם עם מערכת הבריאות ואת המצבים המתסכלים שרגילים לחוות אזרחים ותיקים כמוה. אני חושבת שהחשיפה הזו תעזור לי להיות אחות טובה יותר כי עכשיו אני מבינה איך חשובה סבלנות ושיתוף פעולה עם האוכלוסייה המבוגרת".

מילה מהוותיק:

"כשאלישבע באה לבקר בימי חמישי, אנחנו מבלים כמו חברים ותיקים", מסבירה חיה. "אנחנו מדברים, חולקים עצות, יוצאים לטיולים ואלישבע עוזרת לי בכל מה שאני צריכה. היא מביאה אותי למרפאה לקחת ציוד. עשו לי ניתוח ברגל כדי להיפטר מסרטן ועכשיו אני צריכה לחבוש את הפצע עם דברים שאני מקבלת מהמרפאה. הניתוח גם הותיר אותי עם קשיי הליכה לפעמים".
"כל מפגש עם אלישבע מצוין. הייתה פעם אחת שהיא הביאה אותי אליה הביתה ופגשתי את הילדים שלה ואת בעלה. זה היה כל כך מתוק. אני גם מאוד נהנית כשאנחנו הולכים לבית הקפה לשתות קפה ביחד".
לחיה יש רק שבחים על אלישבע, "אלישבע מדהימה, אין הרבה אנשים כמוה, עם תן כבוד אלישבע באמת עושה כבוד גדול".

דבר הרכז:
רפאל פאך – סניף גוש עציון

פרויקט תן כבוד באפרת מבוסס בעיקר על מתנדבים קיימים של הארגון, הווה אומר חובשים וחובשות שנותנים מעצמם עוד יותר ולקחו על עצמם לבקר פעם בשבוע אצל קשיש או קשישה בנוסף למתן מענה עבור קריאות חירום.
ברוך השם התברכנו עם צוות נפלה של מתנדבי תן כבוד ביישוב וגם מחוצה לו.
אלישבע מאיר היא בראש רשימה זו ונותנת מעצמה לפרויקט הרבה, תוך מסירת נפש רבה. כמה שבועות אחרי שהיא ילדה בפעם אחרונה, היא הייתה מבקרת את חיה הקשישה יחד עם התינוק. הקשר שנוצר בין שתיהן בשנים אחרונות זאת קשר הדוק של חברות טובות למדי.
כמו כל מתנדבי תן כבוד בסניף יש הרבה אכפתיות, הרבה דאגה לאחר, והרבה מאוד עזרה שנותנים לקשישים.
כל הכבוד לה ולשאר אנשי צוות של תן כבוד צוות אפרת/סניף גוש עציון.

 

סכום התרומה
תשלום
בחירת המוצר מציל החיים

לתרומה בסכום אחר

תרומה של: ₪6000 חודשים
מודים לך על תרומתך בסך ₪
* קבלה תשלח לדוא"ל מייד לאחר התרומה
הגעתי מהמוקד הטלפוני
אשמח לקבל חדשות ועדכונים אני מסכים לתנאי התקנון

בשנה האחרונה אלפי מתנדבי איחוד הצלה מכל הארץ, טיפלו ב-625,000 מקרי חירום רפואיים בזמן הגעה של 160 – 90 שניות!

הם לא גובים תשלום על הטיפול מהחולים והפצועים, הם יכולים להמשיך ולהציל חיים, רק בזכות התרומה שלך.

אולי גם יעניין אותך

סכום התרומה
תשלום
בחירת המוצר מציל החיים

לתרומה בסכום אחר

תרומה של: ₪3240 חודשים
מודים לך על תרומתך בסך ₪
* קבלה תשלח לדוא"ל מייד לאחר התרומה
הגעתי מהמוקד הטלפוני
אשמח לקבל חדשות ועדכונים אני מסכים לתנאי התקנון