היערכות קיצית בסגנון כתום

ציוד מיוחד לאסונות הקיץ

היערכות קיצית בסגנון כתום

הקיץ כבר פה. באיחוד הצלה נערכים לקיץ במלוא המרץ האופייני.

"מזג האוויר קורא אל האנשים לצאת מהבתים ולטייל, אבל לא רק להם…" אומרת רחל צ'ובטה, מנהלת מחלקת שעת חירום, "אנחנו ערוכים לימי החמה והשרב באופן מלא, אם זה מבחינת תנאי מזג אוויר קיצון ואם באופן כללי, לימים שבהם עם ישראל יוצא החוצה לטייל כשהוא מודע ומודע פחות לסכנות האורבות בדרכים: הנחשים שיצאו ממחילותיהם לאחר חורף ארוך כשהם מצוידים בכמויות גדולות של ארס, הסכנות בים בבריכה ובכינרת, סכנות ההתייבשות ושכחת ילדים וחסרי ישע ברכבים, ועוד…

מבחינה מעשית, איך איחוד הצלה נערך?

"נציגים של איחוד הצלה שותפים פעילים בכל "השולחנות העגולים" – כך מכנים את ההיערכויות של המועצות האזוריות והמקומיות, הפרמדיקים ואנשי איחוד הצלה מתודרכים וערוכים ואנחנו מתגברים את החופים עם הרייזרים 4X4 שלנו בכדי לתת מענה וטיפול ראשוני.

כאשר מדובר בהיערכות היא נחלקת לשתיים. האחת מבחינה מבצעית, כפי שראינו לעיל והשניה מבחינה רפואית – שעליה אחראי אגף הרפואה המכיל את הפרמדיקים של איחוד הצלה.

ליעד אוחנה, פרמדיק ראשי מאגף הרפואה של איחוד הצלה, מסביר:

"מבחינתנו ההיערכות הגדולה ביותר היא ראשית כל מניעה, ואשר על כן אנחנו מתדרכים את כל הכוננים להתריע על סכנות הקיץ, שמסתכמות בכמה תחומים:

פגיעות אקלים, התייבשות, שרפות.

פגיעות בעלי חיים – ארסיים הן בייבשה והן בים (כמו מדוזות וקיפודי ים).

טביעות בים ובבריכה.

טראומות – פציעות בעקבות טיול מפרך או נפילה וכדו' .

אנחנו פועלים במלוא המרץ להפיץ מידע במדיות, משתתפים בתוכניות נוער בטלוויזיה ויוצרים סרטוני אזהרה והדרכה ביוטיוב.

מאידך, אנחנו מתזכרים כל העת את הכוננים שלנו ועורכים מפגשים לקראת הקיץ, מתזכרים אותם בכל ההשתלמויות, ומתדרכים אותם להפיץ מדבקות בווצאפ וסטטוסים כדי שאנשי הקהילה יקבלו תזכורות להיזהר.

 

רויטל קוריאל, פרמדיקית באיחוד הצלה: "כמו בכל שנה חשוב עם תחילת הקיץ לרענן את הזיכרון לגבי הכללים שיסייעו במניעת הכשות של בעלי חיים ארסיים, ולגבי הטיפול הנכון באדם שהוכש.

כמו כן אנחנו עושים ריענונים נוספים בכל הסניפים בנושאי פגיעות אקלים חם, ומעלים מודעות לאפשרות של שכחת ילדים וחסרי ישע ברכב ומבקשים מכולם שישמרו גם על עצמם ע"י מנוחה בצל, הקפדה על שתיית מים, שידאגו שיהיה עוד נוזלים למקרה ויהיה צורך בעירוי".

בעלי הכשרה רפואית, מעוניינים להצטרף להתנדבות באיחוד הצלה

אולי גם יעניין אותך