האנשים שמאחורי איחוד הצלה – שמעון סבח

האנשים שמאחורי איחוד הצלה - שמעון סבח

שמעון סבח, 31, נשוי ואב לשלושה. גר בנתניה, חובש באיחוד הצלה

מתוך Mako

 

מקצוע: מורה בכיתת חינוך מיוחד ומדריך לקידום נוער בסיכון.

מה הוביל אותך להצטרף לאיחוד הצלה?

"כבר מילדות רציתי את זה. המתנדבים של איחוד הצלה הם אנשים איכותיים מגובשים ומלאי שליחות והם היו סמל ודוגמה בעיניי. אמי היקרה היא אחות כללית בבית החולים יחד עם עוד שני אחים שלי. המשפחה שלי חיה ונושמת את תחום הבריאות וגדלתי כל הזמן על ערכי ההתנדבות, עזרה לזולת, חינוך וערכי הערבות ההדדית. מיד לאחר שסיימתי את התארים שלי, היה לי זמן פנוי ונכנסתי לקורס חובשים בנתניה".

איך נראית שגרת ההתנדבות שלך?

"שגרת ההתנדבות שלי מורכבת מאוד. בבקרים אני מלמד בכיתה, ברוך השם יש מספיק מתנדבים יספקו את המענה בשעות הבוקר. בזמן הזה יוצא לי לטפל בעיקר בתלמידים בתוך בית הספר. את שעות אחר הצהריים אני מקדיש לעבודה עם הנוער ובמקביל זמין לתת מענה לחולים ופצועים שזקוקים לעזרה מהירה, לא פעם מצילת חיים. מדובר בשעות על גבי שעות של התנדבות. גם בשבתות אני משתדל להשתבץ כתורן שבת ולצאת למקרים".

ספר לנו על מקרה משמעותי שזכור לך מתקופת ההתנדבות שלך.

"לפני חצי שנה הגעתי לאדם שקיבל דום לב בשכונה שלי. ההחייאה הייתה ארוכה מאוד. הצטרפו אלי עוד חובשים ויחד ביצענו באיש החייאה כמעט 40 דקות. בסוף חזר הדופק והאיש פונה לבית החולים. כמה ימים לאחר מכן, שמעתי שהוא התעורר. שוחחנו בטלפון וזה היה מרגש מאוד מכיוון שהאיש כבר מת דקות ארוכות והמאמצים שלנו החזירו אותו לחיים. מאז אני רואה אותו בשכונה וזה סיפוק ענק להיות חלק מהצוות שהציל את האיש הזה והחזיר אותו לחיים ולחיק משפחתו".

מה תספר לאדם בעל הכשרה רפואית שמתלבט האם להצטרף אליכם?

"אין משימה חשובה מזו. יש הרבה שמפחדים להתמודד עם מצבים קשים ואני תמיד אומר להם שהפחד והחשש נכונים מכיוון שאנחנו לא מסוגלים להתמודד עם מצבים שאין לנו את הכלים והידע להתמודד איתם. באיחוד הצלה, לומדים הכול. הקורסים ברמה גבוהה, אין מצב שנפגוש אירוע חירום רפואי ולא נדע מה לעשות. הארגון מצייד אותנו במיטב הציוד הרפואי המתקדם, בקורסים ובמדריכים הטובים ביותר. מעל הכול, יש לך חברה וקהילה איכותית המורכבת מכל גווני האוכלוסייה הישראלית. רק מי שבפנים יכול להבין את התחושה של להיות חלק מהדבר האדיר הזה. הסיפוק אחרי שאתה מציל מישהו, כשאתה רואה את הצבע חוזר לפנים של המטופל ואת הרוגע שמשתלט על האירוע מהרגע שאתה נכנס אליו- זה שווה הכול!".

מסר לסיום שחשוב לך להעביר?

"המסר שלי הוא לכל חברי באיחוד הצלה. תמשיכו בכל הכוח! אתם עושים את הדבר הנכון ביותר".

 

בעלי הכשרה רפואית, מעוניינים להצטרף להתנדבות באיחוד הצלה

אולי גם יעניין אותך