האנשים שמאחורי איחוד הצלה – מרים בדיר

האנשים שמאחורי איחוד הצלה - מרים בדיר

מרים בדיר, 36, נשואה ואמא לשלושה ילדים. גרה בכפר קאסם, חובשת באיחוד הצלה

 

מתוך Mako

מקצוע: מורה וסגנית מנהלת בית ספר.

מה הוביל אותך להצטרף לאיחוד הצלה?

"חלום ילדות שלא התממש, תמיד חלמתי להיות רופאה. התחתנתי אחרי כיתה י"ב ולא יכולתי לממש את החלום שלי (לנסוע לחו"ל וללמוד רפואה). השנים עברו וכל הזמן הרגשתי שחסר לי משהו, עד ששמעתי על פתיחת קורס חובשים של איחוד הצלה בכפר קאסם, נרשמתי והתחלתי את דרכי לפני 3 שנים".

איך נראית שגרת ההתנדבות שלך?

"תשאל על שגרת היום שלי, כי ההתנדבות היא חלק מהחיים. לא חשוב איפה אני נמצאת: בבית, ברחוב, אצל ההורים, באירוע ואפילו בבילוי, תמיד אני מוכנה לקריאה וברגע אחד אני עוזבת הכול ויוצאת, למעט בשעות הבוקר כאשר אני בביה"ס, ואז אני עוקבת אחרי שאר הכוננים ומתעדכנת מי יצא ומה קרה באירוע".

ספרי לנו על מקרה משמעותי שזכור לך מתקופת ההתנדבות שלך.

"קיבלתי קריאה מהמוקד הרפואי של איחוד הצלה על אישה מבוגרת, חשש לחיי אדם, ללא מיקום מדויק. התקשרתי לברר ואמרו לי את השם, המוקד שאל אם השם אומר לי משהו, ואכן זיהיתי במי מדובר (השם אמר לי הרבה!).

ניגשתי למקום וראיתי אישה בשנות השישים לחייה עם רקע פסיכיאטרי. אני מכירה אותה מילדותי, היא שכנה של ההורים שלי, ובילדות פחדנו ממנה הרבה, עד כדי כך שלא התקרבנו לדלת ביתה.

ניגשתי לבית, מפחדת להיכנס. בסוף נכנסתי כי הייתי חייבת לעזור לה. היא שכבה על הספה, בוכה וצועקת מכאבים וחולשה. התקרבתי אליה ופתאום היא התחילה לקלל ולצעוק, חזרתי לאחור וממש פחדתי.

נשמתי עמוק והתקרבתי שוב. לקחתי מדדים, חיברתי חמצן והתקשרתי לברר מה עם הנט"ן, שהגיעו לפנות אותה. כשפינו אותה היא החזיקה בידי ואמרה "מרים, אל תעזבי אותי". עניתי לה שאני לא יכולה להמשיך איתה ושהיא בידיים טובות. היא נסעה לבית החולים ולצערי לא חזרה משם. התמודדתי עם הפחדים שלי מהעבר והצלחתי להתגבר, אך היא נפטרה".

מה תספרי לאדם בעל הכשרה רפואית שמתלבט האם להצטרף אליכם?

"לא לחשוב פעמיים ולהצטרף, איחוד הצלה הוא ארגון מדהים בתוכנו ומורכבותו, ארגון שנותן את ההזדמנות לכולם ודוגל בשוויון. המטרה שלנו להגיע ראשונים בדקות הראשונות לכל מטופל כי הן הכי חשובות להמשך הטיפול או להצלת החיים. להיות ראשון בזירת האירוע זו אחריות גדולה מאוד וגם סיפוק מדהים כשאתה מרגיש שהיית הכלי שאלוהים השתמש בו כדי להציל את נשמתו של מישהו אחר".

מסר לסיום שחשוב לך להעביר?

"אני גאה להיות חלק מאיחוד הצלה ומרגישה כמלכה עם כתר כשאני לובשת את האפוד של הארגון. גאווה שעוברת ממני לבני משפחתי ולכולם, וזה מדבק, אני רואה איך כולם רוצים להצטרף ולהיות חלק ממשפחת איחוד הצלה".

 

בעלי הכשרה רפואית, מעוניינים להצטרף להתנדבות באיחוד הצלה

אולי גם יעניין אותך