האנשים שמאחורי איחוד הצלה – דנה אטיאס

האנשים שמאחורי איחוד הצלה - דנה אטיאס

דנה אטיאס, 36, אמא ליהלי, אורי ומיה. גרה בתל אביב, חובשת באיחוד הצלה

מתוך Mako

דנה אטיאס | צילום: גדי ימפל

מקצוע: מתווכת נדל"ן. עובדת במשרד התיווך "אופק נדל"ן" בצפון תל אביב.

מה הוביל אותך להצטרף לאיחוד הצלה?

"זה היה אחד החלומות שלי. תמיד רציתי להיות חובשת, זה נותן משמעות לחיים".

איך נראית שגרת ההתנדבות שלך?

"אתה מתאים לעצמך מתי נוח לך להיות בכוננות, ויש אפליקציה שנותנת לך מידע על חולים ופצועים  בסביבה הגיאוגרפית שלי, נניח 300 מטר לידי, שזה מספיק קרוב כדי שאהיה משמעותית ואגיע ראשונה לעזור. כלומר אגיע לפני האמבולנס ובכך אולי אציל חיים או אשמור מפני התדרדרות מצבו של המטופל. זה סיפוק אדיר להיות שם בשביל מישהו שאתה לא מכיר. פשוט חסד. לתת ללא תמורה. אולי הסיפוק, זו התמורה".

 

ספרי לנו על מקרה משמעותי שזכור לך מתקופת ההתנדבות שלך.

"המקרה הכי משמעותי היה קבלת לידה. זה היה כל כך טבעי ומדהים, הייתה יולדת על הספה ובאותו החדר ממש ישנים 2 הילדים שלה. הם אפילו לא התעוררו! זה היה מרגש מאוד, אני החזקתי את התינוק שיצא ושרגי, החובש השותף שלי לאירוע חתך את חבל הטבור. אימאל'ה כמה שזה מיוחד! להיות נוכחת שם בדיוק אחרי שיצאנו מאירוע תקיפה של אישה על ידי בן הזוג שלה שהספיק לברוח. כשעזבנו אותה היא נשארה מאוימת, הוא עלול לחזור ולתקוף אותה, היא אמרה שהוא הבטיח לחזור ו"לגמור את העבודה", המשטרה היו והלכו. היא לא הסכימה לקבל טיפול רפואי, אבל למיטב זכרוני חיבקתי אותה. שתי הנשים הן פליטות או עובדות זרות שחיות בדרום תל אביב, אלו הם חייהן. וכל זה ביום האישה הבינלאומי. כמעט סוריאליסטי".

מה תספרי לאדם בעל הכשרה רפואית שמתלבט האם להצטרף אליכם?

"תזכו להרגיש את כל תחומי הטיפול. מקבלת לידה ועד טיפול נפשי והחייאות. פוגשים את הכול וברמה הראשונית. הטיפול הראשוני יכול להציל חיים. זה המפגש הכי אמיתי ברפואה, ככה שכל איש רפואה יכול לגעת בתחומים שלאו דווקא יצא לו לעסוק בהם".

מסר לסיום שחשוב לך להעביר?

"אני בוחרת מכאן להודות לאיחוד הצלה על כך שהם הכי משפחה שיכולתי לבקש. כבר 4 שנים ואני רק נדהמת יותר ויותר מהארגון הזה".

 

בעלי הכשרה רפואית, מעוניינים להצטרף להתנדבות באיחוד הצלה

אולי גם יעניין אותך