גילת בובת החוסן הכתומה

גילת בובת החוסן הכתומה

ביום רביעי ( 7.6. ) האחרון, הגיעו לבית איחוד הצלה זוג מעניין ובאמתחתם בובות מתוקות לבושות אפוד כתום, וסיפור אנושי מרתק.

יאיר אייזנמן ורעייתו הם זוג יהודי מתפוצת הולנד. לפני כעשרים שנה נולדה להם תינוקת מקסימה בשם גילת שלדאבון הלב זוהתה כבעלת מחלה נדירה- יחידה מסוגה בעולם, והחלה מסע של מאבק אינסופי ועצוב שהסתיים במותה והיא בת אחת עשרה בלבד.

גילת הייתה ילדה שמחה למרות הכל, חייכנית ואהובה על כולם, ולאחר שנלקחה מהם, החליטו בני הזוג שבורי הלב להקים עמותה העוסקת בהתנדבות ועזרה לזולת לעילוי נשמתה.

מכיוון שמחצית מחייה בילתה בבית חולים, החליטו על תפירה סיטונאית של בובה מיוחדת – בדמותה של הילדה – הלבושה פיג'מת בית חולים.

הבובות הופצו במחלקות ילדים בבתי חולים בהולנד ורופאים ואחיות נעזרו בהן על מנת להדגים איזה טיפול הם הולכים לעשות (למשל הנה הזרוע העליונה – פה תינתן הזריקה וכד') הילדים התחברו אל הבובה המתוקה ושאבו ממנה כח וחיוך.

בשנת 2020 עלו בני הזוג לארץ. הם מתגוררים בירושלים, אך לא חדלו ממעשי החסד והצדקה.

לאיחוד הצלה הם התחברו מידית, כי "הבנו שמדובר בארגון רב גיוון, המעניק הצלת חיים לכל אדם באשר הוא אדם, נטול הבדלי דת, גזע ומין, ומכיל נשים, גברים, ערבים ויהודים, וזה הזכיר לנו את אהבת האנוש שהייתה טבועה בגילת שלנו", אומר יאיר אייזנברג, "כל רופא/ה או אח/ות שהיו נכנסים לחדר, היו זוכים בחיוכה הרחב ובהתעניינותה. תמיד שאלה אותם לשמם ולשלומם, וכששאלנו אותה מדוע, היא ענתה כי כל אדם אוהב שמתעניינים בו ועוזרים לו. זה גורם לקירוב לבבות".

הם פגשו את אלי ביר, שהתעניין בסיפורם הנוגע ללב , והציע 'להלביש' את הבובה גילת באפוד כתום של איחוד הצלה ולהפוך אותן ל'בובות חוסן', שישמשו את המתנדבים בעזרה נפשית ראשונית לילדים שנפגעו חלילה או ראו פגיעה, ובמערך האמבולנסים להקל על פינוי ילדים לבתי החולים.

בני הזוג תרמו בובות רבות לארגון וכן הוסיפו ותרמו עבור קורסי ההחייאה בובות תרגול של ילד ותינוק לשם הדגמה ולימוד ביצועי החייאה.

בעלי הכשרה רפואית, מעוניינים להצטרף להתנדבות באיחוד הצלה

אולי גם יעניין אותך