בעקבות גל הטרור הבלתי פוסק: מאה אופנוענים של "איחוד הצלה" ערכו תרגיל רכיבה חסר תקדים באזור ירושלים

אופנולנסים איחוד הצלה
בעקבות גל הטרור – 100 מתנדבים ביחידת האופנועים של "איחוד הצלה" ערכו תרגיל חסר תקדים בהיקפו. יו"ר 'איחוד הצלה', הרב זאב קשש: "מפעים אותי הרצון של מתנדבי הארגון להשתפר וללמוד כל הזמן, דבר שמגדיל את המקצועיות שלהם ומביא להצלת חיים" • ראש סניף ירושלים ב'איחוד הצלה' מיקי כהן: "מתנדבי יחידת האופנועים הם ליבו הפועם של סניף ירושלים ב'איחוד הצלה' ורבים מתושבי העיר חבים להם את חייהם" • מנהל אגף תחבורה בארגון, זאבי סופר: "המטרה שלנו היא שהאופנוענים ב'איחוד הצלה' יגיעו לזירת אירוע כמה שיותר מהר, אך באופן הבטוח ביותר שלא יסכן אותם ואת הסביבה"

בעקבות גל הטרור הבלתי נפסק, יום הכשרה מיוחד לרכיבה מבצעית נערך לאנשי רפואת חירום המתנדבים ביחידת האופנועים של 'איחוד הצלה' במחוז ירושלים. 100 מתוך 420 אופנועני הארגון – רופאים, פרמדיקים וחובשים – דימו תרחישי רכיבה מבצעית שונים.

ההכשרה המקצועית התבצעה בשיתוף עם צוות המדריכים של 'אופנוען מאומן' החברה המובילה והוותיקה בישראל להדרכות לרוכבי דו-גלגלי. המתנדבים רכבו במסלול פתלתל מעין כרם עד פארק בריטניה באזור בית גוברין תוך שהם מקבלים הדרכה ונחיות שונות לסוגי רכיבה מגוונת.

אופנולנסים איחוד הצלה

אופנולנסים איחוד הצלה

מנהל אגף תחבורה ב'איחוד הצלה' זאבי סופר, הסביר כי "בימים אלו של טרור חברי יחידת האופנולנסים (אופנועי אמבולנס) הם הראשונים להגיע לזירת האירוע ולהגיש עזרה רפואית לפצועים. לכן, מצאנו לנכון לבצע תרגיל ראשון בהיקפו בישראל שיסייע למתנדבים בעת רכיבה לאירועי חירום. המטרה שלנו היא שהאופנוענים ב'איחוד הצלה' יגיעו לזירת אירוע כמה שיותר מהר, אך באופן הבטוח ביותר שלא יסכן אותם ואת הסביבה".

ראש סניף ירושלים ב'איחוד הצלה' מיקי כהן  סיפר כי יום ההכשרה הסתיים באירוע הוקרה למתנדבים שפועלים מאז גל הטרור ללא הפסקה. "מתנדבי יחידת האופנועים הם ליבו הפועם של סניף ירושלים ב'איחוד הצלה' ורבים מתושבי העיר חבים להם את חייהם. ביום זה בחרנו להגיד להם תודה".

יו"ר 'איחוד הצלה', הרב זאב קשש, שיבח את המתנדבים הרבים שהשתתפו בפעילות ואמר "מפעים אותי הרצון של מתנדבי הארגון להשתפר וללמוד כל הזמן, דבר שמגדיל את המקצועיות שלהם ומביא להצלת חיים".

בסופו של יום ההכשרה נערך אירוע ההוקרה למתנדבים בהשתתפות הנהלת "איחוד הצלה" ביניהם: נשיא הארגון אלי ביר, יו"ר "איחוד הצלה" הרב זאב קשש, המנכ"ל משה טייטלבוים ואלי פולק מנכ"ל קרן ישראלייף התומכת בפעילות ארגוני החירום ההתנדבותיים בישראל.

צילומים: מאיר לביא ואפרים גרינוולד

בעלי הכשרה רפואית, מעוניינים להצטרף להתנדבות באיחוד הצלה