בסימן נשיי

איחוד הצלה

זה זמן רב שהן מופיעות בדיוק היכן שצריכים אותן: נשים מיוחדות, מצוידות בווסט כתום זוהר ובתיק חובש, שמגיעות להציל חיים ולסייע לנשים אחרות במקרים של לידת בזק או במקרים אחרים להם הן נדרשות.

מתוך 6500 מתנדבים – 1200 הן נשים מכל הקשת הישראלית- חילוניות, דתיות, ערביות ויהודיות, שהוכשרו על ידי איחוד הצלה, ובכללן יותר מ-400 נשים חרדיות סיימו קורסי הכשרה כחובשות רפואת חירום באיחוד הצלה והן מתנדבות בקהילותיהן.

 

נשים. מלאות עיסוקים כל כך, שלפעמים נדמה שראשן ייטה הצידה מרוב כובד ואחריות. כל כך הרבה תפקידים, מטלות ועוד מטלות.  הן חוד החנית של הבית, המשפחה, הקהילה.

חודשי הקיץ.

האתגר מתחדד. השגרה הברוכה נקטעת על ידי החופש הגדול. הילדים בחופשה שאין לה סוף, וכל כך חם וכבד ולוהט ועמוס שיש רגעים שאנחנו לא יודעות איפה לשים את עצמנו. מלהטטות עוד יותר מתמיד בין העבודה הבית הילדים ואלפי המשימות.

והנה, בכל הכאוס הזה, תתפלאו לשמוע שיש נשים, רווקות, נשואות, אלמנות שמוצאות זמן להקדיש להצלת חיים!

חובשות כונניות, עוזבות את כל עיסוקיהן, ומתמקדות בלזכור שכל המציל נפש אחת כאילו הציל עולם מלא.

הימים טרופים ובישראל שיגרה היא מצרך נדיר. אין יום שאין בו קריאות חירום.

כמתנדבות באיחוד הצלה. הן לעולם לא יודעות איזה ערב ממתין להן. האם תהיה קריאה של אדם במצב מצוקה לבבית, ילד מפרכס, או אישה שנפלה חלילה מגרם מדרגות תלול?

הן מתפללת שלא יהיו פיגועים המוניים, דקירות מקומיות ושאר מצבי החירום כמיטב מסורת הארץ הזו. ואם חלילה יהיה אירוע שכזה, הן יודעות ומכירות את פרוטוקול הטיפול באירוע רב נפגעים.

כמה תקווה, אהבה, חמלה ועזרה מרעיפות הנשים הללו, מידי יום ביומו? אין לשער.

הניוזלטר הזה מוקדש להן. על כוחן של הנשים המיוחדות, המופלאות, הטובות יותר. של איחוד הצלה.

בעלי הכשרה רפואית, מעוניינים להצטרף להתנדבות באיחוד הצלה

אולי גם יעניין אותך