'איחוד הצלה' השלים את ההיערכות להילולה במירון

מקדישים לזכרם

ארגון המתנדבים הלאומי – איחוד הצלה, השלים את היערכותו הלוגיסטית והמבצעית, למבצע אבטחת שלומם של מאות אלפי העולים לציון הרשב"י בל"ג בעומר במירון.

כמידי שנה, בימים שני ושלישי בשבוע הבא, צפויים להגיע מאות אלפי חוגגים להר מירון, לכבוד הילולת רבי שמעון בר יוחאי זיע״א המתקיימת בל״ג בעומר.

צילום: שירה הרשקופ

צוותי הרפואה של איחוד הצלה הכוללים מאות רופאים, פרמדיקים וחובשים מתנדבים מכל רחבי הארץ, יטלו חלק במערך האבטחה והסיוע הרפואי.

הם יפעלו בצוותים ובמשמרות מסודרות בפריסה רחבה בכל המתחמים השונים בהר מירון, בתיאום עם כלל גורמי החירום הפועלים על ההר, במטרה לתת מענה רפואי ראשוני לכל מקרה חירום אשר יתרחש במהלך ההילולה.

בנוסף לצוותים אלו, היחידה לפינוי בהיטס של איחוד הצלה תעמיד את מסוקיה בכוננות מתחילת ההילולה ועד סופה ותסייע במידת הצורך.

את משימת האבטחה הרפואית של הילולת הרשב״י במירון, יבצע איחוד הצלה – ארגון המתנדבים הלאומי של ישראל בשיתוף עם 95 ארגוני ההצלה הפועלים תחתיו, בהם:

איחוד הצלה גליל, טבריה, חצור, צפת, קריית שמונה, חיפה, רמת הגולן, יקנעם, כרמיאל, יבניאל, נהריה, עכו, מעלות, נתניה, חדרה, בני ברק, תל אביב, אלעד, ירושלים, מודיעין, מודיעין עילית, בית שמש, פתח תקווה, רחובות, בנימין, יו״ש, ביתר עילית, אשדוד, שדרות, אשקלון, באר שבע ועוד.

אלי פולק, מנכ"ל איחוד הצלה: "השלמנו בימים אלו את היערכותנו המקצועית למבצע ל"ג בעומר כבכל שנה. המתנדבים מוכיחים את מסירותם בכל שנה מחדש למען הצלת חיים ומסייעים לנו לעבור את מבצע האבטחה הגדול בשלום ובתקווה שיסתיים ללא אירועים חריגים.״

לייזר היימן, סמנכ"ל מתנדבים ותפעול באיחוד הצלה: "אנו רוצים להודות לפרויקטור הרב יוסף דייטש, לראשי כוחות החירום והביטחון, להפקה ולמארגני ההילולה, שהכירו בחשיבות השתתפות מתנדבי איחוד הצלה באבטחה השנתית הגדולה בארץ. אני שמח על השת"פ המלא עם משטרת ישראל ושאר הגורמים המקצועיים בשטח, ומודה על הירתמותם לסייע לפעילותנו תוך דאגה כנה שמתנדבי הארגון יוכלו להציל חיים בצורה המיטבית והיעילה לאבטחת העולים למירון.״

גלעד סלומון, מנהל אגף מבצעים באיחוד הצלה: "המתנדבים יפעלו במשמרות סביב השעון מיום שני עד יום רביעי, בפריסה מתואמת עם גופי החירום, תוך סיוע של צוותי רפואה שיתנו מענה מיידי למקרי החירום בהר מירון ובסביבתו. אנו קוראים לקהל המשתתפים בהילולה, להיצמד להנחיות הבטיחות והזהירות.״

נחי קליין, ראש סניף איחוד הצלה גליל: "ראשי הארגון יחד עם אגף המבצעים של איחוד הצלה, קיימו בימים האחרונים ישיבות היערכות רבות בשיתוף כל הגורמים המקצועיים המפקדים על מערך האבטחה במירון בל"ג בעומר, בכדי שמבצע האבטחה המורכב יצליח ונוכל לתת מענה רפואי ראשוני לכל צורך שייווצר על ההר במהלך ימי ההילולה.״

לפרטים נוספים וראיונות:
יוני מרטין | דובר איחוד הצלה

0544-606280

 

 

בעלי הכשרה רפואית, מעוניינים להצטרף להתנדבות באיחוד הצלה

אולי גם יעניין אותך