מוקד חירום – 1221

מתנדבי איחוד הצלה

מוקד איחוד הצלה 1221

המוקד מפעיל את רשת המתנדבים להצלת חיים של הארגון 24/7 במשך כל ימות השנה ומספרו 1221 מכל טלפון ללא כוכבית

המוקדנים מאתרים, מזניקים ומכווינים את אנשי הרפואה של איחוד הצלה לאירועי חירום רפואיים בסביבתם. המוקד פועל בשילוב של טכנולוגיה מתקדמת ועובדים מקצועיים ומסורים, כולם חובשים או פרמדיקים. המוקד פועל שבעה ימים בשבוע, 24 שעות ביממה.

על מנת לאתר את אנשי הרפואה הקרובים ביותר למקום האירוע משתמשים המוקדנים במיטב הטכנולוגיות. אחת מהן היא תוכנה ייעודית שפותחה עבור איחוד הצלה בשם LifeCompass, המאפשרת לאתר באמצעות טכנולוגיית GPS את המתנדבים הקרובים. טכנולוגיה זו יודעת גם לתעדף את המתנדבים בעלי ההכשרה הרפואית והציוד הרלוונטיים למקרה. כמו כן, בכל רכבי הארגון: אופנולנסים, אמבולנסים ואופניים חשמליים, מותקנת מערכת איתוראן שמאפשרת למוקד לדעת את מיקומם ואת מרחק התגובה של הנוהגים בהם מהמקום בו נמסר כי קיים אירוע חירום רפואי.

 

כל אלו: רשת מתנדבים ארצית להצלת חיים הכוללת כיום (2018) מעל 5,000 מתנדבים – 4000 אנשי רפואה – חובשים, פרמדיקים ורופאים 600 מתנדבי פרוייקט תן כבוד, 400 מתנדבי יחידת חוס"ן, 650 אופנולנסים (אופנועי אמבולנס) 50 ואופני אמבולנס חשמליים מהירים, 35 אמבולנסים, 20 רכבי שטח, 8 מינילנסים, 1900 דפיברילטורים פזורים בכל רחבי הארץ אצל כונני רפואת החירום, 200 צוותים ב 55 סניפים ומרכזי ציוד, בכל יום מטופלים כ- 1000 מקרי חירום, יחד עם טכנולוגיות מבוססות GPS, מאפשרים למוקד איחוד הצלה להזניק למקום האירוע אנשי רפואת חירום במזמן הגעה ממוצע ארצי של 3 דקות, וממוצע של 90 שניות  בערים מרכזיות, את מוקד איחוד הצלה מנהל עקיבא גלנדואר.

 

הדרכת החייאה טלפונית על תינוקת במוקד איחוד הצלה

 

מתנדבי איחוד הצלה

מוקד איחוד הצלה

מוקד איחוד הצלה

 
מערכת איתור רכבים מבצעיים ואופנועיים – GPS

       
 ניהול אירוע במסך המוקד


קבלת קריאת מצוקה במכשיר הנייד של המתנדב