קמחא דפסחא לחג הפסח
קמחא דפסחא לחג הפסח

יציאת מצרים מתרחשת בכל אדם, בכל עידן, בכל שנה ובכל יום

מנהג קדום ועתיק יומין אשר נהגו בו אבותינו הוא לקחת חיטים ולחלקן לעניים כדי לסייע בידם לאפות את המצות לחג הפסח. ברבות השנים הסיוע לא הסתכם בחיטים בלבד אלא בכלל ההוצאות המרובות לחג הפסח.

השנה מנהג קדום זה יצבע בכתום מיוחד וחסר תקדים במסגרת מבצע הסיוע של "איחוד הצלה" לפליטי המלחמה באוקראינה.

מאז תחילת המלחמה, אנחנו נמצאים בשטח יחד עם הפליטים, מספקים להם ציוד רפואי, מזון, מקום לישון, כתף חמה ואוזן קשבת לאחר שנמלטו מבתיהם בין לילה ללא כל התראה מוקדמת. לצורך מטרה זו הועברו למעלה מ 30- טון של ציוד רפואי, מוצרי מזון וציוד הומניטרי אל מרכזי הקליטה והסיוע של "איחוד הצלה" בגבול אוקראינה.

אנחנו מטפלים ומסייעים לפליטים ללא הבדל של דת, גזע ומין.

קמחא דפסחא לחג הפסח

קמחא דפסחא לקשישים וגלמודים
במסגרת פרויקט "תן כבוד" של איחוד הצלה

גם בישראל "איחוד הצלה" עושה הכל על מנת לשמח את האוכלוסיות החלשות. פרויקט "תן כבוד" של "איחוד הצלה" מעניק לקשישים וגלמודים בחברה הישראלית חיים איכותיים ובריאים יותר במהלך כל ימות השנה. בפסח הבא עלינו לטובה הפעילות הייחודית של מתנדבי "תן כבוד" תתמקד בהבאת סלי מזון מכובדים ביותר אל הקשישים והגלמודים על מנת לשמח אותם. אנא סייעו לנו, לקראת חג הפסח, במימון מבצע "קמחא דפסחא" לקשישים וגלמודים. כדי שיוכלו לחגוג בשמחה ובכבוד את החג.

קמחא דפסחא לחג הפסח

בחג הפסח הזה
אף אחד לא יישאר רעב

מספר הפליטים האוקראינים, גדל מיום ליום בקצב מסחרר ובמרכזי הפליטים אנו זקוקים לתמיכתכם. בעזרתכם, נוכל להגן ולסייע לקהילות היהודיות בשעתם הקשה, ולשמח את ליבם בליל הסדר ובסעודות חג הפסח.קמחא דפסחא לחג הפסח

תרומת מזון וציוד
לפליטים האוקראינים

כתב הרמב"ם (הל' שביתת יו"ט פ"ו, הי"ח) בענין מצ וַת השמחה בחג שיש מצוה לשמוח ולשמח את אשתו וילדיו: "וכשהוא אוכל ושותה חייב להאכיל לגר ליתום ולאלמנה (דברים ט"ז) עם שאר העניים האומללים . אבל מי שנועל דלתות חצרו ואוכל ושותה הוא ובניו ואשתו ואינו מאכיל ומשקה לעניים ולמרי נפש אין זו שמחת מצוה אלא שמחת כריסו, ועל אלו נאמר: 'זבְחֵיהֶם כְּלֶחֶם אוֹנִים לָהֶם, כָּל אֹכְלָיו יִטַּמָּאוּ, כִּי לַחְמָם לְנַפְשָׁם'(הושע ט', ד'). ושמחה כזו - קלון היא להם. שנאמר: 'וְזֵרִיתי פֶרֶשׁ עַל פְּנֵיכֶם פֶּרֶשׁ חַגֵּיכֶם' (מלאכי ב', ג')".

קמחא דפסחא לחג הפסח

מבצע כנפיים כתומות
גם בפסח

גם בחג המתנדבים שלנו יהיו שם, הם בחרו להיות שם, בגבולות אוקראינה, עם הפליטים במקום לחגוג את החג בחיק המשפחה. וזאת על מנת לסייע ככל הניתן לפליטים. גם במהלך החג, יבוצעו חילוצים רפואיים מגבולות אוקראינה, יחולקו אלפי מנות לפליטים, כל דורש יקבל טיפול רפואי נאות, המתנדבים שלנו ידאגו לכל צורך העולה מהשטח.


לתרומה דרך העברה באמצעות בנק הדואר סניף 001 ח-ן 8361599
לתרומה בביט – הקליקו כאן
לתרומה בשיחת טלפון התקשרו 5935*

פעילות איחוד הצלה